LOKALIZACJA KOPALNIA
DATA 21 - 22 marca 2020
Muzeum, w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, zaprasza do Wieliczki do zwiedzania Trasy Muzeum w kopalni soli. Rezerwacja jest możliwa od 27 lutego 2020 roku do wyczerpania miejsc.
W kopalni soli na Trasie Muzeum, znajdującej się na głębokości aż 135 m (zjazd windą), będzie można zobaczyć wyjątkowej urody komorę Saurau udostępnioną po kilku latach prowadzonych w niej prac konserwatorskich.

Ze względu na walory widokowe i zachowane ślady ręcznych robót górniczych komora ta została udostępniona turystom wkrótce po zakończeniu eksploatacji w 1877 r. W publikowanych na początku XX w. przewodnikach określana jest mianem najwspanialszej komory ówczesnej trasy turystycznej. Piękno ogromnej przestrzeni podziwiali zwiedzający schodząc drewnianymi schodami z poziomu II na III. Dodatkową atrakcją komory jest ruchomy zjazd górników na linie, którzy śpiewają pieśń Salve Regina. W podobny sposób w przeszłości zjeżdżali do wielickich podziemi turyści.

Zwiedzić też będzie można tu m.in: unikatową w skali świata kolekcję kieratów  i innych urządzeń górniczych, narzędzi i oświetlenia, urzekający swym pięknem rezerwat górniczy Maria Teresa z zachowanymi śladami eksploatacji oraz piękny twór natury - malowniczy zakątek z naciekami solnymi (kalafiory) obrazy i rzeźby z podziemnych już dziś nieistniejących kaplic, dwa oryginalne obrazy Jana Matejki a także  nowoczesną, multimedialną kaplicę św. Jana Pawła II. W tym roku przypada 100 rocznica urodzin Polskiego Papieża.

Koszt biletu podczas akcji wynosi 9 zł. Rezerwacja jest możliwa od 27 lutego 2020 roku, przez formularz, który pojawi się poniżej. Grupa na godzinę 11.00 będzie oprowadzana w języku angielskim. Pozostałe grupy w j. polskim.

Druga propozycja to zwiadzenie, wpisanego na listę UNESCO Zamku Żupnego. Zamek przez niemal 700 lat stanowił siedzibę, najdłużej działającego, najważniejszego i najbardziej dochodowego przedsiębiorstwa w dziejach Polski - żup krakowskich. Dziś w jego wnętrzach można zobaczyć zaliczaną do najcenniejszych na świecie kolekcję solniczek.

ZWIEDZANIE MUZEUM W KOPALNI ZA 9 PLN | GODZ. 11.00 GRUPA W J. ANGIELSKIM

Wpisz imię
wpisz poprawny adres email
wpisz poprawny numer telefonu
Wpisz poprawną liczbę osób, minimum 1 maksimum 5.
Wiadomość jest za krótka.
* - pola wymagane Wypełnij formularz i wyślij, a następnie oczekuj na potwierdzenie zapisu.