Zaplanuj wizytę

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Czas trwania
Orientacyjny czas zwiedzania wystaw stałych i czasowych Zamku to 1 godzina.
Palenie
W celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu zwiedzania, na terenie Zamku Żupnym obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.
Zwierzęta
Na teren Zamku Żupnego nie można wprowadzać i wnosić zwierząt, za wyjątkiem psów-przewodników.
Parking
Najbliższe względem Zamku parkingi są usytuowane wzdłuż ulic w wyznaczonych rejonach Strefy Płatnego Parkowania. Duże parkingi znajdują się w okolicy Kopalni Soli.
Niepełnosprawni
Zamek jest budynkiem zabytkowym, aktualnie niedostosowanym dla osób poruszających się na wózkach lub z problemami w poruszaniu się.
+ ZOBACZ WIĘCEJ
Fotografowanie
Zwiedzający mogą bezpłatnie fotografować zarówno dziedziniec jak i wnętrza Zamku (bez lampy błyskowej). Fotografowanie do celów komercyjnych jest odpłatne w kasie zamku (50zł).
Wi-fi
Na terenie Zamku Żupnego zwiedzający mogą korzystać z bezpłatnego łącza z Internetem.
Jedzenie
W Zamku Żupnym od strony północnej funkcjonuje kawiarnia Zamkowa.
Przewodnik
Rezerwacji przewodnika można dokonać nie póżniej niż na tydzień przed planowanym terminem zwiedzania: informacja@muzeum.wieliczka.pl lub na: 12 278 58 49. Grupa może liczyć do 25 osób.
TOALETY
Toalety dla osób zwiedzających wystawy w Zamku, są dostępne na najniższym poziomie budynku.
Bilety
Bilet do Zamku Żupnego obejmuje wystawy czasowe i stałe w tym zaliczaną do najcenniejszych na świecie kolekcję solniczek.
+ ZOBACZ WIĘCEJ
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.