Zaplanuj wizytę

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zamek w Wieliczce jest imponującym obiektem o bogatej historii, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika zabytków. Oto kilka praktycznych informacji, które warto znać przed Twoją wizytą:
Czas trwania
Orientacyjny czas zwiedzania wystaw stałych i czasowych Zamku to 1 godzina.
Parking
Najbliższe względem Zamku parkingi są usytuowane wzdłuż ulic w wyznaczonych rejonach Strefy Płatnego Parkowania. Duże parkingi znajdują się w okolicy Kopalni Soli.
Niepełnosprawni
Zamek jest budynkiem zabytkowym, aktualnie niedostosowanym dla osób poruszających się na wózkach lub z problemami w poruszaniu się. Koordynator: Magdalena Gawrońska m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl 12 289 16 33
+ ZOBACZ WIĘCEJ
Fotografowanie
Zwiedzający mogą bezpłatnie fotografować zarówno dziedziniec jak i wnętrza Zamku (bez lampy błyskowej). Fotografowanie do celów komercyjnych jest odpłatne w kasie zamku (50zł).
Wi-fi
Na terenie Zamku Żupnego zwiedzający mogą korzystać z bezpłatnego łącza z Internetem.
Przewodnik
Rezerwacji przewodnika można dokonać nie póżniej niż na tydzień przed planowanym terminem zwiedzania: informacja@muzeum.wieliczka.pl lub na: 12 278 58 49. Grupa może liczyć do 25 osób.
TOALETY
Toalety dla osób zwiedzających wystawy w Zamku Żupnym, są dostępne na najniższym poziomie budynku.
DOJAZD
Najlepiej dojechać do Wieliczki pociągiem podmiejskim z Dworca Głównego w Krakowie. Należy wysiąść na przystanku Wieliczka Rynek-Kopalnia. Można też pojechać autobusem linii 304, z przystanku Dworzec Główny Zachód z okolic Galerii Krakowskiej - należy wysiąść na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli+ ZOBACZ WIĘCEJ
KASY
Kasy zlokalizowane są w budynku północnym, przy ulicy Zamkowej.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.