W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19 i w trosce o Państwa bezpieczeństwo informujemy, że Muzeum jest nieczynne do 27 grudnia 2020 roku

Poznaj kopalnię

Trasa Turystyczna

Zjazd Szybem Daniłowicza i przejście Trasy Turystycznej to zazwyczaj pierwszy bezpośredni kontakt turystów z wielicką kopalni soli. Przechodząc przez 20 komór i korytarzy, odwiedzający poznają historię tego miejsca i podziwiają uroki podziemnego świata.
Dla wielu osób kulminacyjnym punktem wycieczki jest odwiedzenie Kaplicy Świętej Kingi – położonej 101 metrów pod powierzchnią świątyni, która robi wrażenie zarówno swoją olbrzymią skalą, jak również tym, że znaczna część elementów jej wystroju jest wykonana po prostu z soli. Inną atrakcją Trasy Turystycznej są solankowe jeziora. Jedno z nich zostało zaaranżowane jako przestrzeń wyjątkowego świetlnego spektaklu z muzyką Fryderyka Chopina w tle. Przejście Trasy Turystycznej wieńczy możliwość dalszego zwiedzania, tym razem Trasy Muzeum, która również zawiera unikalne skarby górniczej kultury i podziemnej natury.

Trasa Turystyczna położona jest na trzech pierwszych poziomach kopalni. Zwiedzanie długiej na ponad 2 kilometry Trasy trwa około 1,5 godziny.

Link do strony:

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.