Edukacja

Muzeoterapia

Muzeoterapia to projekt mający na celu otwarcie bram Muzeum dla osób nie mogących w tradycyjny sposób korzystać z oferty edukacyjnej.

Oswoić Muzeum 2024

Zapraszamy rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami do udziału w cyklu warsztatów, które będą się odbywały zarówno w ekspozycjach Zamku Żupnego, jak również w Muzeum w kopalni soli.

Ceny:
  • Zajęcia w Zamku: 10 zł os. / lub bilet rodzinny (2+2) – 30 zł
  • Zajęcia w kopalni: 15 zł os. / lub bilet rodzinny (2+2) – 45 zł

9 marca – Sól wokół nas / Zamek
8 czerwca – Górnicze zmagania / Kopalnia
7 września – W kuchni zamkowej / Zamek
7 grudnia – Koń – przyjaciel górnika / Kopalnia

Zajęcia mają charakter interaktywny i zawierają elementy zabawy, ruchu oraz zadania do wykonania. Umożliwiają poznanie otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami. Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi do 12 roku życia. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie informacji na temat potrzeb dziecka.
Spotkania prowadzi Magdalena Gawrońska - doświadczona edukatorka, absolwentka oligofrenopedagogiki, wyspecjalizowana w programach dla dzieci z niepełnosprawnością

Rezerwacja/informacja: 12 289 16 33

Muzeum na zamówienie

To program zajęć muzealnych przygotowany dla dzieci, które z powodu przewlekłej choroby lub niepełnosprawności nie mogą same odwiedzić Muzeum. Warsztaty oraz lekcje muzealne realizowane są w  Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu oraz w placówce przy ul. Kopernika w Krakowie. Zajęcia realizowane są w sposób interaktywny, z wykorzystaniem strojów historycznych, eksponatów, rekwizytów i prezentacji multimedialnych.

W odwiedziny do Muzeum

To program warsztatów muzealnych realizowany zarówno w Zamku jak i na Trasie Muzeum w Kopalni. Skierowany jest do dzieci i młodzieży z rodzin wykluczonych społecznie objętych opieką przez specjalne świetlice socjoterapeutyczne, domów dziecka itp.

Dotyk solnej historii

To program kierowany do osób  niewidomych i niedowidzących, w ramach którego proponujemy zwiedzanie podziemnej ekspozycji muzealnej poszerzone o elementy dotykowe i dźwiękowe.

Krok w solną przygodę

To program zwiedzania oraz warsztatów dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym wieku. Prowadzony jest w oparciu o konkretne działania – z wykorzystaniem rekwizytów i eksponatów, dostosowany do potrzeb grupy. Program realizowany jest zarówno w Zamku Żupnym jak i w ekspozycji podziemnej Muzeum.

Kontakt

Dział Edukacji
Tel: 12 289 16 33

[wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie]

Nagranie dla osób niewidomych

Koordynator dostępności

Magdalena Gawrońska, Dział Edukacji

781 404 586
12 289 16 33

m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.