Edukacja

Muzeoterapia

Muzeoterapia to projekt mający na celu otwarcie bram Muzeum dla osób nie mogących w tradycyjny sposób korzystać z oferty edukacyjnej.
Projekt dzieli się na 4 części, każda przeznaczona dla innego odbiorcy.

Muzeum na zamówienie

To program zajęć muzealnych przygotowany dla dzieci, które z powodu przewlekłej choroby lub niepełnosprawności nie mogą same odwiedzić Muzeum. Warsztaty oraz lekcje muzealne realizowane są w  Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu oraz w placówce przy ul. Kopernika w Krakowie. Zajęcia realizowane są w sposób interaktywny, z wykorzystaniem strojów historycznych, eksponatów, rekwizytów i prezentacji multimedialnych.

W odwiedziny do Muzeum

To program warsztatów muzealnych realizowany zarówno w Zamku jak i na Trasie Muzeum w Kopalni. Skierowany jest do dzieci i młodzieży z rodzin wykluczonych społecznie objętych opieką przez specjalne świetlice socjoterapeutyczne, domów dziecka itp.

Dotyk solnej historii

To program kierowany do osób  niewidomych i niedowidzących, w ramach którego proponujemy zwiedzanie podziemnej ekspozycji muzealnej poszerzone o elementy dotykowe i dźwiękowe.

Krok w solną przygodę

To program zwiedzania oraz warsztatów dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym wieku. Prowadzony jest w oparciu o konkretne działania – z wykorzystaniem rekwizytów i eksponatów, dostosowany do potrzeb grupy. Program realizowany jest zarówno w Zamku Żupnym jak i w ekspozycji podziemnej Muzeum.

Kontakt

Dział Edukacji
Tel: 12 289 16 33

[wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie]

Nagranie dla osób niewidomych

Koordynator dostępności

Magdalena Gawrońska, Dział Edukacji

781 404 586
12 289 16 33

m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.