W ramach wsparcia działań ograniczających rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Zamek Żupny oraz Kopalnia Soli są zamknięte do odwołania

Zaplanuj wizytę

GODZINY

1 kwietnia – 31 października
OTWARTE CODZIENNIE: 7.30 – 19.30*

2 listopada – 31 marca
OTWARTE CODZIENNIE: 8.00 – 17.00*

z wyjątkiem:
1 stycznia - nieczynne
1 dnia Świąt Wielkanocnych - nieczynne
w Wielką Sobotę czynne do 15.30*
1 listopada - nieczynne
24, 25 grudnia - nieczynne
31 grudnia czynne od 8.00 do 16.00*

6 stycznia kopalnię zwiedzać będzie można w standardowych godzinach otwarcia

*godzina zejścia ostatniej grupy

TURYSTA INDYWIDUALNY

GRUPY ZORGANIZOWANE

Bilety

Język polski Język obcy
normalne 66 PLN/1 os. 93 PLN/1 os.
rodzinne (2+2) 180 PLN/4 os. 259 PLN/4 os.
studenci/seniorzy 57 PLN/1 os. 84 PLN/1 os.
dzieci/młodzież 48 PLN/1 os. 73 PLN/1 os.
dzieci do lat 4 0 PLN/1 os. 0 PLN/1 os.

Cennik obowiązujący w okresie od 1-3 maja 2020 roku oraz od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 roku:

Język polski Język obcy
normalne 73 PLN/1 os. 100 PLN/1 os.
dzieci/młodzież 55 PLN/1 os. 80 PLN/1 os.
studenci/seniorzy 63 PLN/1 os. 90 PLN/1 os.
rodzinne 201 PLN/4 os. 280 PLN/4 os.
dzieci do lat 4 0 PLN/1 os. 0 PLN/1 os

Co w cenie biletu?

Trasa Turystyczna – poziom I-III, dł. trasy 2.2 km, czas zwiedzania ok. 2 godz.
Przerwa do 20 min.
Trasy Muzeum – poziom III, dł. trasy 1,5 km, czas zwiedzania ok. 1 godz.

Ulgi

zwiedzanie ulgowe przysługuje:
dzieciom powyżej 4-go roku życia, młodzieży szkolnej i studentom do 26-go roku życia po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji wydanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, turystom nie poruszającym się samodzielnie oraz opiekunowi osoby nie poruszającej się samodzielnie.

Zwiedzanie szkolne przysługuje:
grupom zorganizowanym składającym się z dzieci przedszkolnych, ze szkół podstawowych oraz gimnazjów zwiedzających Kopalnię z przewodnikiem w języku polskim. W cenę szkolnego zwiedzania Kopalni wliczona jest opłata za usługę przewodnicką.

Zwiedzanie bezpłatne Kopalni przysługuje:
dzieciom do 4-go roku życia, 1 opiekunowi na każde 10 dzieci w grupie: przedszkolnej, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (pozostali opiekunowie indywidualne zwiedzanie płatne) pilotowi lub opiekunowi grupy zorganizowanej.

Karty płatnicze

Akceptujemy: American Express, VISA, Mastercard, VISA Electron oraz Maestro. Na terenie Szybu Daniłowicza można skorzystać z bankomatu i kantoru, czynny przez cały rok w godzinach 9.00 -17.00.
Zwiedzanie kopalni w grupach zorganizowanych wymaga wcześniejszej rezerwacji. Minimalna ilość osób to 20, a maksymalna 40 osób. Liczniejsze wycieczki muszą podzielić się na mniejsze grupy. W cenę zwiedzania wliczona jest opłata za usługę przewodnicką. Rezerwacja wymaga zadatku 300 zł za każdą grupę.
  Język polski Język obcy
normalne 66 PLN/1 os. 93 PLN/1 os.
studenci i seniorzy 57 PLN/1 os. 84 PLN/1 os.
dzieci i młodzież 48 PLN/1 os. 73 PLN/1 os.
zajęcia edukacyjne* 15 PLN /1 os. -

Cennik usług dodatkowych:

Opłata za zmianę godziny zwiedzania przez grupę zorganizowaną w dniu zwiedzania

100 PLN
Przejazd (zjazd lub wyjazd) grupy zorganizowanej windą do kopalni na poziom I
– do 35 osób

300 PLN
Przejazd (zjazd lub wyjazd) grupy zorganizowanej windą do kopalni na poziom I
–do 40 osób

350 PLN
Przejazd (zjazd lub wyjazd) grupy zorganizowanej windą do kopalni na poziom II
– do 35 osób

400 PLN
Przejazd (zjazd lub wyjazd) grupy zorganizowanej windą do kopalni na poziom II
– do 40 osób

450 PLN
Imienny wybór przewodnika

300 PLN

Co w cenie biletu?

W cenie biletu do kopalni soli turyści mają możliwość przejścia:

Trasy Turystycznej – poziom I- III, dł. trasy 2.5 km, czas zwiedzania ok. 2 godz.

przerwa do 20 min.

Trasy Muzeum – poziom III, dł. trasy 1,5 km, czas zwiedzania ok. 1 godz.

Ulgi

Zwiedzanie ulgowe przysługuje:

Zwiedzanie szkolne przysługuje:

Zwiedzanie bezpłatne Kopalni przysługuje:

Karty płatnicze

Można płacić: American Express, VISA, Mastercard, VISA Electron oraz Maestro. Na terenie Szybu Daniłowicza znajduje się również bankomat oraz kantor, który jest czynny przez cały rok w godzinach 9.00 -17.00.