LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 2 - 5 czerwca 2019
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Kopalnię Soli oraz miasto Wieliczkę wizytowała grupa kursantów Young Professionals Forum w ramach Kongresu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego odbywającego w dniach 2-5 czerwca 2019 roku w Krakowie.
W Zamku Żupnym młodzi mieli okazję dowiedzieć się więcej o Muzeum i Kopalni Soli podczas prezentacji Management of tourists flow in Wieliczka wygłoszonej przez Dyrektora Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Jana Godłowskiego. W czasie wielickich warsztatów uczestnicy mieli także okazję spotkać się z przedstawicielami władz Miasta Wieliczki.

Hasłem przewodnim tegorocznych sesji plenarnych i warsztatów organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Kultury było Dziedzictwo i turystyka: lokalne społeczności i goście – wspólna odpowiedzialność. Zaś najważniejszym zagadnieniem kongresu był overtourism w miastach światowego dziedzictwa. Hasło jest kontynuacją i rozwinięciem dyskusji rozpoczętej w 2017 roku w koreańskim Gyeongju.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.