Zajęcia w Zamku

CENA: 10 zł
REZERWACJA: 12 289 16 33
Na rycerskim zamku
Spotkanie dotyczące dawnych zamków i mieszkających za jego murami rycerzy – ich codziennego życia, obowiązków, zbroi, broni oraz rycerskich turniejów. Uczestnicy będą mieli możliwość przymierzyć elementy zbroi oraz zmierzyć się z różnymi „rycerskimi” zadaniami.

Kuchnia z solą i bez
Warsztaty edukacyjne przybliżające znaczenie soli dawniej i dziś. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość przygotować przetwory z dodatkiem soli, roztłuc sól w moździerzu oraz wykonać własną solniczkę z masy solnej.

Legendy z Wieliczki
Spotkanie wprowadzi dzieci w baśniowy świat legend. Dzięki zajęciom interaktywnym (m.in. zabawa w teatrzyk, układanie puzzli, rozsypanki, gra w skojarzenia), dzieci  będą mogły przenieść się do tajemniczego i niezwykłego świata, w którym poznają historię „cudownego młynka” oraz dowiedzą się kim była Biała Dama.

Król Kazimierz i wielicki zamek
Warsztaty edukacyjne, które przybliżą dzieciom postać króla Kazimierza Wielkiego i wyjaśnią dlaczego pamięta się o nim w Wieliczce. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli przymierzyć strój królewski wraz z insygniami oraz rozwiązywać różne łamigłówki. Zajęciom towarzyszy pokaz multimedialny i rekwizyty.

Solniczkowy zawrót głowy
Zajęcia przybliżające wystawy „ Solniczki – małe arcydzieła sztuki ”. Uczestnicy w interaktywny sposób, przez zabawę, zapoznają się z najpiękniejszymi solniczkami zgromadzonymi w Zamku Żupnym, a następnie zamienią się w artystów i zaprojektują własną solniczkę.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
  • Zniżka - 50% przysługuje posiadaczom: Wielickiej Karty Dużej Rodziny 3+, Krakowskiej Karty Rodzinnej, Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Grupa może liczyć 25 osób
  • Wstęp wolny dla 1 opiekuna przy grupie do 10 os., dla 2 przy grupie powyżej 20 os.
  • Zajęcia odbywają się w godz. 9-15 (ostatnia grupa zjeżdża do kopalni o godz. 13.00)
  • Grupom spóźnionym nie możemy zagwarantować realizacji zajęć.

Sprawdź też inne nasze zajęcia