Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński wręczył Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” na ręce dyrektora Jana Godłowskiego, w czasie uroczystości jubileuszu 70-lecia Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
Wydarzenie miało miejsce 6 grudnia 2021 roku, w komorze im. Alfonsa Długosza. Wicepremier powiedział "To jest piękne, wspaniałe polskie muzeum, które rozwija się dzięki Waszej pracy. Wielkie podziękowanie przede wszystkim dla załogi, dla pracowników, dla dyrekcji, ale także dla tych wszystkich pokoleń pracowników tej instytucji, którzy przez 70 lat o nią dbali i rozsławiali ją  na cały świat bo faktycznie Wieliczka jest znana na całym świecie. Wielkie podziękowanie za to, że tak dobrze i dynamicznie działacie i że muzeum jest kochane przez Polaków. To jedno z naszych wiodących muzeów, ale mamy takich muzeów coraz więcej – rozwijamy i wspieramy ponad 200 projektów muzealnych w całej Polsce – od Łeby po Zakopane – powiedział prof. Piotr Gliński.

Opis alternatywny:
Krótka relacja filmowa (2 minuty 36 sekund) z uroczystych obchodów 70-lecia wielickiego muzeum. W tle podniosła muzyka. Film pokazuje elementy z wystaw w ekspozycji podziemnej, fragmenty z pokazu multimedialnego oraz prezentacje zjazdu górników na linie. Następnie relacjonuje uroczystość, która odbyła się w komorze Długosza. Na scenie wystąpiła orkiestra górnicza. Przemawiał Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, który następnie wręczył Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” na ręce dyrektora Jana Godłowskiego. Na filmie pokazano również moment odznaczania medalami zasłużonych pracowników. Film kończy się przemową dyrektora Muzeum Jana Godłowskiego.
Medale i odznaki resortowe oraz odznaczenia państwowe otrzymali również zasłużeni pracownicy muzeum:

Złoty Medal za długoletnią służbę: Biegun Jarosław, Charkot Józef, Janus Grażyna, Jaworski Wacław, Kurnik Bogusława, Łanoszka Małgorzata, Nawalany Joanna, Niedrygoś Andrzej, Polonka Danuta

Srebrny Medal za długoletnią służbę: Kalemba Marzena, Skubisz Marek, Trzepiotowska Agnieszka, Waśniowska - Nowak Magdalena

Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” - Charkot Józef, Jaworski Wacław
"Zasłużony dla Kultury Polskiej" - Bednarowska Elżbieta, Bogucka Małgorzata, Fraś Jarosław, dr Konwerska Barbara, Ochniak-Dudek Klementyna, dr Pawłowska - Pich Iwona