W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19 i w trosce o Państwa bezpieczeństwo informujemy, że Muzeum jest nieczynne do 27 grudnia 2020 roku
Znamy już laureatów III edycji konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”! #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!” Kapituła zakończyła obrady - z przeszło 580 zgłoszeń wyłoniła 16 laureatów oraz 11 wyróżnień. Wybór był bardzo trudny! Małopolscy uczniowie po raz kolejny dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale także niezwykle wrażliwi i świadomi, czym jest prawdziwy patriotyzm.
Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Jedni postawili na patriotyczną klasykę. Byli więc ułani, szara piechota, pąki białych róż. Inni postanowili przygotować własne interpretacje mniej osłuchanych utworów, takich jak np. legionowe „Leguny w niebie” czy „Puść mnie matko” Dżemu. Nie zabrakło zatem nawiązania do historycznych rocznic związanych z wojną polsko-bolszewicką, powstaniem na Górnym Śląsku, plebiscytami, zaślubinami Polski z Bałtykiem.

Kto które zajął miejsce podamy z tydzień, ponieważ teraz jeszcze czas na głosowanie publiczności. Zapraszamy na facebookowy profil Kopalni Soli „Wieliczka”: fb.com/kopalniawieliczka na którym od 17 listopada będą publikowane najlepsze utwory tegorocznego konkursu. Posłuchajcie, obejrzyjcie i zagłosujcie w komentarzach na swoich faworytów. Wskażcie zwycięzców, którzy zostaną obdarowani czytnikami Kindle od Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity i nagrodami od wielickiej kopalni. Głosowanie trwa do północy 23 listopada. Rozstrzygnięcie głosowania publiczności i informacja na temat miejsc zostanie podana 24 listopada.
Na wszystkich laureatów konkursu czekają cenne nagrody oraz dyplomy. Do tradycji konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” należy podziemny koncert galowy w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Ze względu na pandemię COVID-19 wspólne patriotyczne śpiewanie nie mogło odbyć się w zaplanowanym terminie. Koncert został przesunięty na bezpieczniejszy czas. O jego nowej dacie będziemy informować.
Raz jeszcze dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za wszystkie nadesłane zgłoszenia, a przede wszystkim za piękne postawy świadczące o przywiązaniu do Ojczyzny.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja! #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o., Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty, Agencja Mienia Wojskowego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PROGRAMU WIELOLETNIEGO NIEPODLEGŁA NA LATA 2017-2022.

https://niepodlegla.gov.pl/
             https://niepodlegla.gov.pl
Laureaci

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.