DATA 8 czerwca - 7 września 2019
Stowarzyszenie Twórcze POLART świętuje w bieżącym roku 30-lecie swego istnienia. Obchody jubileuszu zapowiadają się niezwykle ciekawie – przede wszystkim przygotowano XXI Salon Sztuki we współpracy z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
W ramach obchodów wspomnianego wydarzenia miał miejsce w Zamku Królewskim w Niepołomicach 28 kwietnia 2019 roku VII Międzynarodowy Festiwal – Związki Pomiędzy Kulturą Południa a Północy Schubert-Chopin-Grieg pt. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze. Zostały tam także otwarte wystawy malarstwa: Andrzeja Borowskiego, Renaty Bonczar, Adriana Poloczka, którym  towarzyszyły koncerty.

Główna ekspozycja XXI SALONU POLART została otwarta 8 czerwca 2019 roku w zabytkowych wnętrzach Zamku Żupnego. Uroczystość uatrakcyjnił recital fortepianowy Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej.

Natomiast finisaż XXI Salonu przewidziany jest na 7 września – zostanie on uświetniony koncertem na altówkę i fortepian w wykonaniu Bogusławy Hubisz-Sielskiej i Mariusza Sielskiego.

Otwarty salon stanowi demokratyczną formułę organizacji wystaw stowarzyszenia – tzn. członkowie POLART-u zgłaszają chęć udziału deklarując przedstawienie prac charakterystycznych dla rodzaju reprezentowanej dyscypliny oraz formy twórczości. Tym razem udział w XXI Salonie zgłosiło 23 autorów reprezentujących różnorodne i bardzo interesujące postawy twórcze – w malarstwie, rzeźbie, tkaninie i fotografii. W katalogu przygotowanym na tę ekspozycję przedstawiono niezwykłe osobowości o bogatym, wieloletnim dorobku i osiągnięciach. Zawiera on  informacje o autorach i wystawianych dziełach wieloletnich członków Stowarzyszenia Twórczego POLART