LOKALIZACJA Zamek w Malborku
DATA 2 lutego - 31 sierpnia 2023
W Malborku obyło się otwarcie wystawy "Wieliczka i Malbork - śladami zabytków na liście UNESCO". Wernisaż swoją obecnością uświetnili Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Janusz Trupinda, Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski oraz burmistrz Malborka Marek Charzew. Wydarzeniu towarzyszył wspaniały koncert młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku.
Na ekspozycji można oglądać ponad niemal 100 prac. Radosne i wielobarwne obrazy pokazują widoki zamków, jak i ich fragmenty, architekturę wnętrz, miejsca sakralne, a nawet detale takie jak pieczęcie, motywy dekoracyjne kafli i posadzek. Na niektórych pracach pojawiły się postacie w historycznych strojach. Twórcy zastosowali następujące techniki: olej, akwarela, pastel, sepia i rysunek.

W plenerze wzięło udział ponad 40 uczestników z różnych stron Polski, m.in. z Sosnowca, Bytomia, Katowic, Krakowa, Krosna, Krzeszowic, Lublińca, Nowego Sącza, Piekar Śląskich, Pszczyny, Szczecina, Świątnik Górnych czy Włocławka.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia na Zamku w Malborku. 

Wystawa organizowane jest przez Muzeum Zamkowe w Malborku i Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2023 roku.Fotografie: Małgorzata Mikulec
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.