Na Zamku Żupnym w Sali Gotyckiej 14 grudnia zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, a Komendą Powiatową Policji w Wieliczce, dotyczące współpracy przy ochronie zbiorów. To ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa Muzeum i jego zbiorów.
Celem Porozumienia jest zwiększenie poziomu ochrony Muzeum w związku nowymi wyzwaniami, poprzez stałą współpracę, wymianę informacji, szkolenia i wspólnie wypracowywane zasady postępowania.

W uroczystości podpisania dokumentu uczestniczyli Komendant mł. insp. Mirosław Strach, Dyrektor Muzeum Jan Godłowski oraz Zastępca Dyrektora ds. administracyjnych i górniczych Zbigniew Jawień

Fot. Dariusz Kołakowski