DATA 26 lipca - 4 sierpnia 2022
Zapraszamy na Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe. Spotkania odbywać się będą w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli 26 i 28 lipca oraz 4 i 6 sierpnia 2022 o godz. 10.00.
26.07 - Słone złoto, Muzeum w Kopalni
Sól w dawnych czasach nazywana była białym złotem, gdyż była bardzo cenna.  W czasie wędrówki po podziemnej ekspozycji Muzeum, uczestnicy będą odkrywać jej wielką wartość rozwiązując różnego rodzaju zadania, w których przydadzą się rozmaite umiejętności. Wszyscy uczestnicy na pewno zdobędą „złoto”.

28.07 - Tajemnicze skarby zamkowe, Zamek Żupny

Uczestnicy zajęć  zmierzą się z ciekawymi zagadkami i quizami, które wprowadzą ich w świat zamkowych tajemnic. Pod czujnym okiem kustosza, będą zgłębiać ich historię, a może nawet  sami wymyślą opowieść o tajemniczym przedmiocie, który można odnaleźć w zamku.

2.08 - Opowieści z wielickich podziemi, Muzeum w Kopalni
Uczestnicy zajęć poznają pracę górnika i dowiedzą się jak wyglądał  jego zwykły dzień pracy. Usłyszą też niezwykłe historie  jakie czasami spotkały górników w kopalni – o duchach, Skarbniku i innych przygodach.

4.08 - Zamkowe zabawy sprzed wieków, Zamek Żupny
Zabawy sprzed wieków to tradycja, którą warto podtrzymywać, tym bardziej, że są to zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczestnicy warsztatów będą mogli bawić się w sposób, w jaki  przed wiekami bawili się ich rówieśnicy. Na uczestników czeka moc ciekawostek.

Rezerwacja/ Informacja: 12 289 16 33
Koszt udziału: Muzeum w kopalni: 15 zł/os, Zamek Żupny: 8 zł/os