W weekend 12-13 września w geście solidarności z naszymi sąsiadami, którzy z odwagą i determinacją upominają się o demokrację i wolność - w ramach akcji ogólnoświatowej Światło dla Białorusi, rozświetliliśmy budynek Muzeum, przy ul. Daniłowicza.
Dodatkowo na baszcie Zamku Żupnego wywiesiliśmy flagę Białorusi.

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza i Narodowe Centrum Kultury, zapraszają do rozpropagowania akcji i ustawienia sobie zdjęć profilowych z nakładką #LightForBelarus, dzielenia się zdjęciami z akcji w mediach społecznościowych przy użyciu hasztagów: #lightforbelarus, #freebelarus, #belaruselections2020, #żywiebiełaruś.