DATA 17 kwietnia 2024 ŚRODA
godzina 17:00
Zapraszamy na spotkanie z księdzem dziekanem dr Wojciechem Olszowskim. Spotkanie odbędzie się w związku z wystawą Tajemnice kościoła św. Klemensa w Wieliczce i Rokiem Jubileuszowym, upamiętniającego 200-lecie poświęcenia kościoła parafialnego pw. św. Klemensa w Wieliczce.
Parafia św. Klemensa w okresie staropolskim była zaliczana do najbogatszych w Polsce, funkcjonowała w mieście królewskim i górniczym, a proboszczami byli wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Silne były związki Parafii z królewskim przedsiębiorstwem Żupy Krakowskie.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy interesują się historią, kulturą oraz dziedzictwem Wieliczki. Spotkanie odbędzie się w środę, 17 kwietnia, o godzinie 17.00 w Sali Gotyckiej Zamku Żupnego.

Wstęp jest bezpłatny.