W Zamku trwają prace remontowe, dzięki którym przestrzeń muzealna zostanie powiększona, aż trzykrotnie. Wartość inwestycji to 40 mln złotych.
Do tej pory dostępny dla zwiedzających był jedynie Zamek Środkowy, po remoncie dołączą do niego także sale Zamku Północnego. W jego wnętrzach powstanie nowoczesna wystawa stała „Solny klejnot w koronie” opowiadająca o dziejach soli.

W ramach inwestycji powstanie podziemne połączenie pod dziedzińcem obu budynków, umożliwiające także osobom na wózkach komunikację pomiędzy windami, które będą w obu budynkach. Pod ziemią znajdzie się także węzeł sanitarny. A dziedziniec będzie miał taką formę jak przed remontem. Obecnie prowadzone są tam także badania archeologiczne.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2023 roku.

Pomimo dużej skali robót remontowych, ekspozycje w Zamku Żupnym pozostają dostępne dla zwiedzających.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - po lewej stronie rysunek orła w koronie, obok szary napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Słowo Kultury jest czerwone.