DATA 20 marca 2024 ŚRODA
Zapraszamy na fotorelację z podróży przez fascynujący świat Maroka, która odbędzie się 20 marca o godz. 17.00 w Zamku Żupnym w Sali Gotyckiej.
Podczas spotkania Piotr Chwalba z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka opowie o Maroku, które przemierzał, eksplorując jego malownicze krajobrazy. Maroko, pełne różnorodności, z mocno zaznaczoną tożsamością berberyjską i arabską, formowało się pod wpływem wielu kultur: francuskiej, hiszpańskiej, portugalskiej i żydowskiej. Jest to kraj łączący Afrykę z Europą, miejsce, w którym mieszkańcy cenią tradycję gościnności, starając się zapewnić jak najlepsze przyjęcie gościom.

Spotkanie będzie także okazją do uzyskania praktycznych informacji na temat przygotowania podróży i zaplanowania wyjazdu. Nie zabraknie wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, polecanych miejsc oraz informacji na temat poruszania się, noclegów, ubioru oraz najlepszego terminu podróży.

Spotkanie odbędzie się 20 marca o godz. 17.00 w Zamku Żupnym, w ramach spotkań Towarzystwa Przyjaciół Muzeum. Wstęp wolny.