LOKALIZACJA Kopalnia Soli | 21 września
Zapraszamy na niecodzienną możliwosć zobaczenia wystawy z kustosz Klementyną Ochniak-Dudek.
Ekspozycja pokazuje niezwykle ciekawe technicznie realizacje takie jak malarstwo materii, kolaże, asamblaże, zadziwiające fantazją i wyszukanymi barwami. Zaskakują też projekty wielofunkcyjnych struktur architektonicznych opartych na zasadach funkcjonowania „farm pionowych”.

Prace są efektem projektu „Pamięć morza” obejmującego warsztaty, w czasie których powstały  i wystawę, która je prezentuje. Inspiracją dla nich stało się prehistoryczne morze, dzięki któremu powstała sól w Wieliczce.

Natura, technika i sztuka połączyły się w poprzemysłowej rzeczywistości kopalni, dzięki wspólnej inicjatywie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Politechniki Krakowskiej.

Ekspozycji towarzyszy monografia pt. Przestrzeń alternatywna dla działań artystycznych. Pamięć morza – plener przy Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Termin: 21 września o godz. 16.00

Rezerwacja: 12 289 16 27, 12 278 58 49 lub m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl

Koszt zwiedzania 9 zł.

Zbiórka: Zamek Żupny w Wieliczce, ul. Zamkowa 8.

Wystawę można zwiedzać również do 1 października 2019 r. w ramach biletu do kopalni soli.