LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
DATA 19 maja 2023 PIĄTEK
godzina 19:00 - 00:00
W Zamku Żupnym będzie można zwiedzać wystawę specjalną nawiązującą do hasła tegorocznej edycji Nocy Muzeów – „Rytmy czcionki”.
Będą na niej prezentowane starodruki, które znajdują się w zbiorach biblioteki muzealnej m. in. „Kosmografia” Sebastiana Münstera z 1564 roku. Oczywiście będą dostępne wystawy stałe: „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” pokazująca obiekty z kolekcji zaliczanej do najcenniejszych na świecie i wystawa „Pradzieje Wieliczki i okolic”.

Jak co roku będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem Trasy Muzeum w kopalni soli na głębokości 135 m. Tutaj wymagane są wejściówki

Noc Muzeów organizowana jest wspólnie z muzeami krakowskimi.
Wstęp: 1 zł

Jak pozyskać wejściówki do Muzeum w kopalni?

Zapisy na zwiedzanie Trasy Muzeum w kopalni soli w czasie Nocy Muzeów obywają się w formie losowania online.

[LOSOWANIE ZAKOŃCZONE]
Zgłoszenia do losowania przyjmowane są przez formularz dostępny poniżej ⇓ od 9 maja, od godz. 9.00 - do 10 maja, do godz. 9.00. Osoby wylosowane otrzymają wyniki przez e-mail. W razie pytań można się kontaktować się na: nocmuzeow@muzeum.wieliczka.pl


WAŻNE INFORMACJE:
  • Zbiórka i odbiór wylosowanych wejściówek odbędzie się w dniu imprezy, na 10 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania w kasie Muzeum w Zamku Żupnym, (wejście od Ogrodu Żupnego) 
  • Warunkiem wydania wejściówki będzie podanie nazwiska podanego w formularzu
  • Czas zwiedzania ok. 1.5 godz., zjazd i wyjazd windą
  • Więcej o Trasie Muzeum

 
 
Dojazd do Wieliczki: Koleje Małopolskie, MPK 204, 244, 304, nocny 904
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.