LOKALIZACJA online
DATA 21 marca 2021 NIEDZIELA
Wielkanoc to nie tylko wiosenne kolory, zajączki, pisanki, mazurki i piękne dekoracje czy koszyczek z święconką, to także kolorowe palmy.
Zapraszamy Dzieci wraz z Opiekunami już 21 marca 2021 roku na zajęcia Palmy wielkanocne z cyklu Mama, Tata i Ja w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Uczestnicy warsztatów  poznają tradycje i zwyczaje wielkanocne, których część jest wciąż żywo kultywowana, a część zupełnie już zanikła. Poznają znaczenie niedzieli palmowej i dowiedzą się dlaczego jest tak ważna. Następnie wraz z opiekunami wykonają własną palmę, która wg tradycji po poświęceniu zapewni rodzinie szczęście.

• Rezerwacja informacja: j.zadak@muzeum.wieliczka.pl / 12 289 16 33
  • Miejsce i termin: platforma zoom
  • Preferowany wiek uczestników: od 6 do 12 lat
  • Zajęcia są bezpłatne
  • Zgłoszenia przyjmujemy do 19.03.2021 do godziny 15.00
  • Czas trwania zajęć: 60 min

Kolejne spotkanie z cyklu Mama, Tata i Ja Skarb, który skrywa wielicka Ziemia odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku w Muzeum w kopalni soli.