LOKALIZACJA KOPALNIA
DATA 2 września 2019 PONIEDZIAŁEK
CENA ZAJĘĆ bezpłatne
Muzeum po raz kolejny włącza się do Programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest wspieranie działań służących ułatwieniu dostępu do kultury szerokiemu gronu odbiorców. Udział w nim jest bezpłatny. Program rozpoczyna się już 2 września 2019 roku i trwać będzie do wyczerpania miejsc.
Zaproszenie do udziału w zajęciach skierowane jest do nauczycieli i wychowawców szkół, placówek szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz innych instytucji zajmujących się edukacją, szczególnie z tych środowisk, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do życia kulturalnego.

Oferta obejmuje darmowe zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, które będą prowadzone w ekspozycji podziemnej Muzeum w Kopalni Soli. Wybrane zajęcia są dostosowane również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Proponowane tematy do wyboru:

• Klasy I-III – „Od kopacza do górnika", „ Solny detektyw”
  • Klasy IV-VI – „Podziemne podchody”, „W solnym labiryncie”
  • Klasy VII-VIII, szkoły średnie – „Podziemne podchody”, „Górnicze ABC”

Rezerwacja: 12 289 16 33