DATA 1 września - 30 listopada 2019
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce zaprasza dzieci i młodzież z powiatu wielickiego do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”.
Głównym celem konkursu jest spopularyzowanie wyjątkowych, wartościowych zabytków lokalnej ojczyzny, stworzenie okazji do zapoznania się z ich historią, specyfiką krajobrazu, a także uświadomienie potrzeby zabezpieczenia i ochrony tych cennych obiektów.

Przedmiotem konkursu jest praca przedstawiająca zabytek znajdujący się w miejscu zamieszkania uczestnika lub najbliższej okolicy. zamieszkania(gmina, powiat). Najlepsze dzieła/prace pojawią się na wystawie i stronie internetowej.

Ważne informacje:

Wiek uczestników:  6 - 18 lat