#Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego
do Ojca Świętego Jana Pawła II

Zapraszamy do kolejnej IV edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu patriotycznego zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! W tym roku śpiewamy naszym Bohaterom narodowym, bez których nie byłoby niepodległości. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 6 października!
I Organizatorzy Konkursu
Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita
Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pan Paweł Nowak
Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Pan Michał Roehlich


II Partnerzy Konkursu
Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak
Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Pan Jan Godłowski
Akademia Muzyczna w Krakowie
Agencja Mienia Wojskowego
Patronat medialnyTVP3 Kraków
Radio Kraków

Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez poznanie i wykonanie utworów patriotycznych mających na celu wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązujących do bohaterów narodowych i ważnych wydarzeń historycznych.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w ciekawej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej. Aby ułatwić Wam zadanie powstała lista utworów rekomendowanych:


III Terminy
Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne.

Termin nadsyłania projektów został przedłużony do 6 października 2021 roku. Prosimy o nadsyłanie prac wyłącznie drogą elektroniczną na adres: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl. Prosimy o przesyłanie dużych plików, za pośrednictwem stron do wysyłki np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Podczas wysyłki pliku - utworu pocztą elektroniczną z tego samego adresu email należy dostarczyć pozostałe dokumenty, a wysyłany plik oznaczyć tytułem konkursu, nazwą podmiotu zgłaszającego i kategorią konkursową.

Liczy się data wpływu do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Prezentacja laureatów Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Finałowego Konkursu w dniu 28 października 2021 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”.

W przypadku wprowadzenia zakazu dotyczącego organizacji zgromadzeń i imprez na mocy przepisów szczegółowych Koncert Finałowy nie odbędzie się, a nagrody zostaną przekazane laureatom.


IV Regulamin
Wszystkie informacje dotyczące Konkursu znajdują się poniżej - w załącznikach.


V Kapituła Konkursu
Wojewoda Małopolski,
Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.,
Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o.,
Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce,
Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.
Dyrektor Biura Wojewody,
Małopolski Kurator Oświaty,
Przedstawiciel Akademii Muzycznej w Krakowie.
VI Patronaty honorowe

Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita
Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pan Paweł Nowak

VII Kontakt
Informacje o konkursie można uzyskać w Biurze Wojewody, tel. 12 39 21 119, e-mail: zaspiewajityniepodleglej@malopolska.uw.gov.pl; oraz Biurze Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 73 71, e-mail: pr@kopalnia.pl


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Plakat

Plakat reklamujący konkurs. W górnym lewym rogu rysunek mikrofonu i nut. W prawym górnym rogu czarno-biały rysunek przedstawiający Jana Pawła II na tle czerwono-białej flagi. Po lewej stronie poniżej, obok tekstu rysunek przedstawiający Józefa Piłsudskieg
Plakat reklamujący konkurs. W górnym lewym rogu rysunek mikrofonu i nut. W prawym górnym rogu czarno-biały rysunek przedstawiający Jana Pawła II na tle czerwono-białej flagi. Po lewej stronie poniżej, obok tekstu rysunek przedstawiający Józefa Piłsudskieg
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.