LOKALIZACJA Zamek i kopalnia
DATA 12 - 23 lutego 2024
GODZ. 10.00
Codziennie od poniedziałku do piątku zapraszamy rodziny z dziećmi na cykl spotkań pod tytułem  I Ty możesz zostać....
12 i 19.02.2024 poniedziałek / kopalnia
I Ty możesz zostać… górnikiem
Aby zostać górnikiem, trzeba posiadać odpowiednie cechy, takie jak: odwaga, siła, pracowitość, ostrożność itp. Jeżeli uważasz, że je masz, to śmiało możesz zmierzyć się z zadaniami, które przybliżą Ci pracę w kopalni. Na odważnych czekają różne wyzwania, dzięki którym łatwiej będzie można sobie uświadomić to, że praca górnika może być zarówno przyjemna, jak i pożyteczna.

13 i 20.02.2024 wtorek / Zamek
I Ty możesz zostać… archeologiem
Jeśli interesuje Cię odkrywanie tajemnic zwłaszcza z przeszłości, jeśli nigdy nie wyrosłeś z zabawy w piaskownicy, lubisz puzzle 3D i czasami zastanawiasz się jak kiedyś wyglądały miejsca, w których przebywasz - przyjdź na zajęcia do Muzeum i poznaj podstawy pracy archeologa! Może odkryjesz swoją pasję i spojrzysz na świat oczami badacza historii?

14 i 21.02.2024 środa / kopalnia
I Ty możesz zostać… muzealnikiem
Jeśli zastanawiasz się co to jest zabytek i czym zajmuje się muzealnik, to nie zwlekaj! Koniecznie musisz przyjść na zajęcia. Zwiedzając, dowiesz się na czym polega praca w naszym podziemnym Muzeum. A zagadki, które odgadniesz i zadania, które rozwiążesz może będą sygnałem, że w przyszłości i TY zostaniesz Muzealnikiem?

15 i 22.02.2024, czwartek / Zamek
I Ty możesz zostać… artystą
W każdym z nas drzemie talent i wyobraźnia. Czasem tylko musimy je odkryć w sobie. Na naszych zamkowych zajęciach będziesz mógł to sprawdzić. Poznasz różne techniki i artystów, którzy nie bali się pokazać swoje zdolności i mieli odwagę tworzyć.

16 i 23.02.2024, piątek / kopalnia
I Ty możesz zostać… geologiem
Geolog dobrze wie, co skrywa ziemia, ponieważ jego zadaniem jest badanie jej budowy. Największym skarbem Wieliczki jest cenny dar natury – sól kamienna. Wędrując po podziemnej trasie w muzeum zobaczymy z bliska najpiękniejsze i najciekawsze okazy solne: kryształy z Grot Kryształowych, stalaktyty, stalagmity, sole włókniste, pasiaste i wiele innych. Na uczestników czekają różne zadania.

Zajęcia w Zamku  - 10 zł/os.  30 zł/bilet rodzinny (2+2)
Zajęcia w kopalni  - 15 zł/os. 45 zł/bilet rodzinny (2+2) 

REZERWACJA:  12 289 16 33
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.