Zapraszamy od 4 listopada 2021 roku grupy szkolne na bezpłatne zajęcia edukacyjne dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna”. Celem programu jest ułatwienie dostępu do oferty kulturalnej dzieciom i młodzieży szkolnej, którzy z powodu różnych przyczyn napotykają na utrudnienia  związane z uczestnictwem w warsztatach edukacyjnych w Muzeum.
Zajęcia będą realizowane w Muzeum w kopalni soli. Tematy warsztatów edukacyjnych:

Klasy 0-3  – „Od kopacza do górnika”
Interaktywny spacer, w czasie którego uczestnicy w formie zabawy zmierzą się z pracami dawnych górników, dowiedzą się jakie umiejętności przydają się w tym zawodzie, podejmą górnicze wyzwania, które są codziennością w tej profesji.

Klasy 4-6 – „W solnym labiryncie”
Zwiedzanie połączone z zabawą. Uczestnicy prowadzeni przez podziemne korytarze rozwiązują karty z zadaniami, poznając ciekawostki i ćwicząc spostrzegawczość. 

Klasy 7-8 – „Górnicze ABC”
"Samodzielne" zwiedzanie ekspozycji Muzeum w kopalni. W odkrywaniu górniczej historii będą pomocne karty edukacyjne, a w razie potrzeby podpowiedź przewodnika.


REZERWACJA tel. 12 289 16 33. Ilość miejsc ograniczona.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.