O nas

Towarzystwo Straussowskie

Jedyne w kraju i dziesiąte na świecie Polskie Towarzystwo Straussowskie powstało w 1996 roku w celu popularyzowania muzyki Rodziny Straussów oraz przekazywania informacji o ich życiu i twórczości. Impulsem do jego powstania w Wieliczce były organizowane przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka od 1993 roku koncerty z letniego cyklu „Popołudnie ze Straussem”.
Polskie Towarzystwo Straussowskie organizuje od 2007 r.  Summer Music Festival - największe wydarzenie muzyczne w Wieliczce. Cykl koncertów prezentuje różne gatunki muzyki: klasyczną, operową, operetkową, musicalową, instrumentalną, wokalną i piosenkę aktorską. Sceny festiwalowe rozlokowane są w najbardziej reprezentacyjnych częściach miasta. Muzyka króluje wtedy w Wieliczce. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest współorganizatorem tego wydarzenia i dwa koncerty odbywają się na terenie Muzeum.   

 

Oficjalną siedzibą Towarzystwa jest Zamek Żupny w Wieliczce. Liczba członków przekroczyła 400 osób i stale wzrasta. Szczegółowe informacje o działalności Towarzystwa znajdują się na stronie www.straussowskie.pl
Cykl „Popołudnie ze Straussem” został uhonorowany przez Ministra Kultury w 1996 roku nagrodą „Sybilla” za najciekawsze wydarzenie roku.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.