Edukacja

Seniorzy

Zapraszamy osoby w wieku +60 na cykl spotkań „Senior w Muzeum” do  Zamku Żupnego i Muzeum w Kopalni Soli. Zajęcia odbywają się w piątki, o godz. 10.00.

1. Marzec - „Zachłyśnijmy się" zdrowiem – KOPALNIA  10.03.

Tematem spotkania będzie nasze zdrowie w kontekście leczniczych właściwości atmosfery kopalnianej . Podczas przejścia przez ekspozycję Muzeum na III poziomie Kopalni Soli uczestnicy będą podziwiać unikatową w skali światowej kolekcję maszyn urządzeń i narzędzi górniczych, którą muzeum posiada w swoich zbiorach. Nie tylko zobaczą oni pełny zbiór kieratów konnych oraz innych maszyn stosowanych w kopalni soli, ale przede wszystkim będą mieli okazję na wzięcie udziału w zajęciach ruchowych ukierunkowanych na umiejętność prawidłowego oddychania „pełną piersią” co pozwoli na tytułowe wręcz zachłyśnięcie się kopalnianym powietrzem nasyconym solą.

2. Czerwiec – Wieliczka- jak było kiedyś, a jak jest dziś – spacer wspomnieniowy po mieście – ZAMEK   02.06.

3. Wrzesień –Ciekawostki z podziemnego świata – KOPALNIA 08.09.

4. Grudzień – Herbu historia nieznana – ZAMEK  15.12.

Istnieje możliwość rezerwacji podanych tematów w innych terminach przez grupy zorganizowane. Grupa musi liczyć min. 15 os. Ilość miejsc i terminów ograniczona.

Rezerwacja

Tel. 12 289 16 33

Ceny

9 PLN os. Kopalnia
6 PLN os. Zamek
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.