O nas

Nagrody

Nagroda Kulturalna Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka 2013

Nagroda Kulturalna Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka 2013 w kategorii Wydarzenie Roku za wpis Zamku Żupnego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Medal „Polonia Minor”

Medal „Polonia Minor” przyznany przez Samorząd Województwa Małopolskiego „za działalność na rzecz ochrony dóbr kultury Małopolsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa kulturowego i Naturalnego UNESCO”.

Nagroda Kulturalna Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka 2011

Nagroda Kulturalna Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka 2011  z okazji Jubileuszu 60. lecia Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Nagroda Perła Powiatu Wielickiego 2011

Nagroda Perła Powiatu Wielickiego 2011 w kategorii „mecenas kultury”. W uzasadnieniu jury doceniło działalność Muzeum wykraczającą poza statutowe zadania placówki.

I nagroda w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2000

I nagroda w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2000 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za program „Sól dla Rzeczypospolitej” ( Spław soli Wisłą)

Kategoria: Programy edukacyjne, oświatowo – wychowawcze i promocyjne.

I Nagroda w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2006

I Nagroda w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2006 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zabezpieczenie górniczo – konserwatorskie zespołu zabytkowych komór Maria Teresa. Kategoria: Dokonanie z zakresu konserwacji

II nagroda (I nie przyznano) w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2003 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za realizację imprezy „Święto Soli”.

Na które składały się:

Edukacyjna wystawa w autobusie „Z Wieliczki do solniczki”
Festyn muzealno–plenerowy na Zamku Żupnym „Święto Soli”
Wyprawa „Solnym szlakiem z Wieliczki na Orawę”

Certyfikat Turystyczny Produkt Roku 2007

Certyfikat Turystyczny Produkt Roku 2007 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną za interesującą ofertę edukacyjno – kulturalną

Certyfikat Lider Polskiej Turystyki 2007 przyznany przez czasopismo Rynek Podróży

Certyfikat Lider Polskiej Turystyki 2008 przyznany przez czasopismo Rynek Podróży

Wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2001

Wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2001 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za imprezę muzealno – plenerową „Wieliczka pod berłem Habsburgów”

Wyróżnienie w Konkursie na „Najciekawsze Wydarzenie Muzealne”, organizowanym przez Ministra Kultury i Sztuki, za cykl koncertów „Popołudnie ze Straussem” (1995 r.)

Wyróżnienie w Konkursie na „Najciekawsze Wydarzenie Muzealne” za I Ogólnopolski Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych (1999 r.)

Certificate of Excellence for year 2012

Certificate of Excellence dla Muzeum.Międzynarodowy certyfikat portalu turystycznego TRIP ADVISOR za rok 2012.

Dyplom Gazela Biznesu

Dyplom Gazela Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Przyznany przez czasopismo „Puls biznesu” 28 stycznia 2015 r. O włączeniu do tego elitarnego grona zdecydował ranking przeprowadzony wśród małych i średnich przedsiębiorstw potwierdzający kondycję firmy. Aby się do niego zakwalifikować firmy musiały być dynamiczne oraz wolne od wszelkich obciążeń wpływających na ich reputację w latach 2011-13.


 Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w ochronie dziedzictwa narodowego (2001 r.)
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.