Edukacja

Ferie po królewsku - filmy

Akcja odbywała się w roku 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych w ośmiu rezydencjach królewskich w: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Łazienkach Królewskich, Zamku w Malborku, Zamku Królewskim w Sandomierzu, Zamku Żupnym w Wieliczce, Zamku Lubelskim i w Pałacu Jana III w Wilanowie.
Rezydencje zaprosiły do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów Idę Nowakowską - do cyklu Muzeum oczami dziecka, Piotra Rubika  - na warsztaty wokalne  z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich. Gościem specjalnym pierwszego odcinka muzycznej opowieści była Ala Tracz wraz z siostrą, Aleksandrą.

Na najmłodsze pociechy przygotowano baśnie i legendy, które czytają Joanna Moro i Agata Załęcka. Atrakcją dla młodzieży będą z pewnością znani youtuberzy i influencerzy, którzy na swoich kanałach zaskoczą Zamkowymi trendami.Zamek Królewski w Warszawie
www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu
www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku
www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowe w Lublinie
www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.pl


Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Muzeum oczami dziecka

Bajki Królewskie

      

Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich z Piotrem Rubikiem

Zamkowe trendy

Finał akcji: Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich z Piotrem Rubikiem

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.