Zapraszamy do zwiedzania wirtualnego, placówki stacjonarne Muzeum są nieczynne

Edukacja

Ferie po Królewsku on-line

Ferie po Królewsku online, w Rezydencjach Królewskich
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowym w Lublinie oraz Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie, zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.

Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

Rezydencje zapraszają do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy zaskoczą „Zamkowymi Trendami”. W świat tańca i muzyki przeniosą „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”, a na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy, aby rozpalić ich wyobraźnię lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy z nagrodami - zawsze aktualne informacje, online na stronach Rezydencji.

Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!
Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Program ferii w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka:

Z notatnika górnika - 5.01 (wtorek) 
Jak wygląda dzień pracy górnika? Czy dla wszystkich jest taki sam? Od czego się rozpoczyna? Podczas zajęć dowiemy się co górnik powinien posiadać ze sobą podczas pracy, poznamy narzędzia jakie stosuje na co dzień, a nawet wykonamy jedno z nich. Podczas podróży po "górniczym świecie" sprawdzimy swoje zmysły, które potrzebne są  w pracy górnika.

Twarz zaklęta w kolorach - 7.01 (czwartek) 
Zapraszamy do wspólnej podróży po najwspanialszych karnawałach świata. Przygotujemy się do karnawału jak należy ☺. Na zajęciach wspólnie wykonamy piękne kolorowe maski.

Opowieści o wielickim Zamku - 12.01 (wtorek) 
Każdy zamek, pałac, baszta czy stare ruiny skrywają swoje tajemnice i sekrety.
Posiada je też wielicki zamek. Na zajęciach „Opowieści o wielickim Zamku” odkryjemy je i poznamy jego historię. Zaglądniemy też do baszty i dowiecie się do czego służyła kiedyś i co kryją jej piwnice…

Górnik dawnej kopalni - 14.01 (czwartek) 
Kopalnia soli w Wieliczce, to miejsce magiczne i tajemnicze, pełne podziemnych wyrobisk i krętych chodników. Twórcami tych wielickich podziemi byli górnicy, którzy w pocie czoła wydobywali solny skarb. Wędrując przez kopalnię poznamy ich pracę, oraz dowiemy się  jakie zadania mieli do wykonania. Uczestnikom spotkania przybliżymy nazwy zawodów górniczych: kopacz, trybarz, walacz, czy wozacz. Powiemy również o zagrożeniach, które 
„czaiły” się na nich pod ziemią. Poznamy też bliżej Skarbnika – dobrego ducha kopalni! Na zakończenie wykonamy godło górnicze.

Grupom zorganizowanym proponujemy do wyboru tematy podane powyżej oraz z oferty edukacyjnej.
Informacja: 12 289 16 33

Zapisy:
m.gawronska@muzeum.wieliczka.pl

W mailu proszę podać:

- Datę, godzinę i temat zajęć, na które chcemy się zgłosić
- Kontakt telefoniczny 
- Liczbę uczestniczących w zajęciach osób 

Aby uczestniczyć w zajęciach będzie potrzebne urządzenie z dostępem do internetu. Na każde warsztaty można się zgłaszać do godz. 15.30 dnia poprzedniego. O umówionej godzinie uczestnicy zostaną poproszeni o kliknięcie w przesłany wcześniej link, gdzie będzie czekać na nich edukator. Do każdych warsztatów należy przygotować wcześniej materiały potrzebne do wykonania pracy zgodnej z tematem zajęć - informacje o potrzebnych materiałach prześlemy po otrzymaniu zgłoszenia.

Zamek Królewski w Warszawie
www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu
www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku
www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowe w Lublinie
www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.plOrganizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.
Organizator
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.