LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 13 października 2019 NIEDZIELA
Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Mama Tata i ja”, które będzie miało miejsce w Zamku Żupnym w Wieliczce, uczestnicy poznają kilka wybranych map geologicznych i topograficznych różnych regionów naszego kraju oraz Wieliczki. Podczas prezentacji multimedialnej prezentowane będą zdjęcia omawianych map oraz zwrócona zostanie uwaga na takie elementy jak technika ich wykonania czy znaki topograficzne używane przez kartografów sprzed wieków. Ukazane też zostaną dzieje mapy, nierzadko burzliwe oraz kręte drogi do miejsca jego obecnego eksponowania czy do rąk obecnych właścicieli.
Ważne informacje:

Miejsce: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamek Żupny ul. Zamkowa 8
Termin: 13.10.2019 r. godz. 10.00 i 12.30
Zbiórka: MŻKW, dziedziniec Zamku Żupnego, ul. Zamkowa 8
Preferowany wiek uczestników: dzieci 6-12 lat, wraz z rodzicami
Cena zajęć:
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33

Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego zajęcia. Zbiórka na dziedzińcu Zamku Żupnego odbywa się na 15 min. przed zajęciami.