LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 14 września 2019 SOBOTA godzina 10:00
W ramach imprezy dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych „ Mały Górnik”.
Rodzinne Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się 14 września 2019 r. w godz. 9.00-15.00 do Zamku Żupnego i na Trasę Muzeum w Kopalni Soli. Zwiedzanie Muzeum, znajdującego się w obiektach wpisanych na Listę UNESCO, będzie okazją do poznania i podziwiania skarbów polskiej przeszłości.

Nawiązując do myśli przewodniej tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot”przygotowano program popularyzujący wiedzę dotyczącą tego aspektu historii Polski. W Zamku Żupnym odbędzie się m.in. prelekcja połączona z prezentacją mundurów górniczych oraz interesujący pokaz multimedialny „HRDINA”, który pokaże jak wyglądało zwiedzanie wielickiej kopalni w 1860 r. Pokaz został zrealizowany na podstawie relacji amerykańskiego podróżnika Johna Rossa Browne, a kopalnię  przedstawią rysunki i litografie wykonane przez braci Jana i Ludwika Hrdinów.

W programie wydarzenia będzie także projekcja filmu ”Muzeum Utracone”. Dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych „ Mały Górnik”. Natomiast na dziedzińcu zamkowym będzie można zobaczyć wystawę czasową „ Ludzie Polskiej Kultury”.

Ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz wystawę czasową „Pamięć morza” będzie można zwiedzić z przewodnikiem  po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji: 12 278 58 49, prowadzonej od 10 września do wyczerpania miejsc.

Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8.