Zamek Żupny oraz Kopalnia Soli są otwarte od 4 maja 2021 roku

Zaplanuj wizytę

Dojazd

Zamek Żupny znajduje się w bezpośrednim pobliżu Koplani Soli. Dojście od szybu Daniłowicza prowadzi alejką spacerową i zajmuje około 5 minut, natomiast od strony szybu Regis przechodzi koło kościoła św. Klemensa i zajmuje około 2 minut.

Dojazd z Krakowa

  • Pociągiem podmiejskim z Dworca Głównego PKP w Krakowie. Wysiąść należy na przystanku Wieliczka Rynek-Kopalnia.
  • Autobusem linii 304, z przystanku Dworzec Główny Zachód (okolice Galerii Krakowskiej, ul. Kurniki), należy wysiąść na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli.
  • Minibusem z Dworca Autobusowego w Krakowie. Wysiąść należy na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli.

Powrót

  • Pociągiem Kolei Małopolskich ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia
  • Autobusem linii 304: wsiąść należy na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli przy skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z ul. Daniłowicza
  • Minibusem: odjazd z przystanku Wieliczka Kopalnia Soli przy skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z ul. Daniłowicza 

Dojście z Kopalni

Zamek Żupny znajduje się pomiędzy szybami Regis i Daniłowicza. Dojście od szybu Daniłowicza prowadzi przez teren parkowy, natomiast od strony szybu Regis przejściem koło kościoła św. Klemensa. Przy Zamku znajduje się Restauracja Królewska.

Dojazd rowerem

Odwiedzający Zamek cykliści mają zapewniony: bezpieczny nieodpłatny parking rowerowy wraz z bagażami, w trakcie zwiedzania. Nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów: zestaw kluczy, imbusy i śrubokręty, klucz do dokręcania pedałów, skuwacz do łańcuchów, klucz do dokręcania szprych, łyżki do zdejmowania opon, skuwacz do łańcuchów, łatki i klej do dętek, pompka podłogowa oraz aktualną informację o pobliskich punktach serwisowych.

Kasy biletowe

Znajdują się aktualnie wewnątrz Zamku.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.