Zaplanuj wizytę

Dojazd

Zamek Żupny znajduje się w bezpośrednim pobliżu Koplani Soli. Dojście od szybu Daniłowicza prowadzi alejką spacerową i zajmuje około 5 minut, natomiast od strony szybu Regis przechodzi koło kościoła św. Klemensa i zajmuje około 2 minut.

Dojazd z Krakowa

  • Pociągiem podmiejskim z Dworca Głównego PKP w Krakowie. Wysiąść należy na przystanku Wieliczka Rynek-Kopalnia.
  • Autobusem linii 304, z przystanku Dworzec Główny Zachód (okolice Galerii Krakowskiej, ul. Kurniki), należy wysiąść na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli.
  • Minibusem z Dworca Autobusowego w Krakowie. Wysiąść należy na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli.

Powrót

  • Pociągiem Kolei Małopolskich ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia
  • Autobusem linii 304: wsiąść należy na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli przy skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z ul. Daniłowicza
  • Minibusem: odjazd z przystanku Wieliczka Kopalnia Soli przy skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z ul. Daniłowicza 

Dojście z Kopalni

Zamek Żupny znajduje się pomiędzy szybami Regis i Daniłowicza. Dojście od szybu Daniłowicza prowadzi przez teren parkowy, natomiast od strony szybu Regis przejściem koło kościoła św. Klemensa.

Dojazd rowerem

Odwiedzający Zamek cykliści mają zapewniony: bezpieczny nieodpłatny parking rowerowy wraz z bagażami, w trakcie zwiedzania. Nieodpłatne udostępnianie narzędzi do napraw: zestaw kluczy, imbusy i śrubokręty, klucz do dokręcania pedałów, skuwacz do łańcuchów, klucz do dokręcania szprych, łyżki do zdejmowania opon, skuwacz do łańcuchów, łatki i klej do dętek, pompka podłogowa oraz aktualną informację o pobliskich punktach serwisowych.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka należy do systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim. 
 

Kasy biletowe

Znajdują się aktualnie w budynku od strony Ogrodu Żupnego, tam też przeniesiono sklep muzealny. Wynika to z trwającego remontu.

Ekspozycje oraz dziedziniec z szybem i basztą pozostają dla Państwa otwarte.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.