Zaplanuj wizytę

Dojazd

Zamek Żupny znajduje się w bezpośrednim pobliżu Kopalni Soli. Dojście od szybu Daniłowicza prowadzi alejką spacerową i zajmuje około 5 minut, natomiast od strony szybu Regis przechodzi koło kościoła św. Klemensa i zajmuje około 2 minut.

Dojazd z Krakowa

  • Pociągiem podmiejskim z Dworca Głównego PKP w Krakowie. Wysiąść należy na przystanku Wieliczka Rynek-Kopalnia
  • Autobusem linii 304, z przystanku Dworzec Główny Zachód (okolice Galerii Krakowskiej, ul. Kurniki), należy wysiąść na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli

Powrót

  • Pociągiem Kolei Małopolskich ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia
  • Autobusem linii 304: wsiąść należy na przystanku Wieliczka Kopalnia Soli przy skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z ul. Daniłowicza

Dojście z Kopalni

Zamek Żupny znajduje się pomiędzy szybami Regis i Daniłowicza. Dojście od szybu Daniłowicza prowadzi przez teren parkowy, natomiast od strony szybu Regis przejściem koło kościoła św. Klemensa.

Dojazd rowerem

Odwiedzający Zamek cykliści mają zapewnione nieodpłatne udostępnianie narzędzi do napraw: zestaw kluczy, imbusy i śrubokręty, klucz do dokręcania pedałów, skuwacz do łańcuchów, klucz do dokręcania szprych, łyżki do zdejmowania opon, skuwacz do łańcuchów, łatki i klej do dętek, pompkę podłogową oraz aktualną informację o pobliskich punktach serwisowych.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka należy do systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim. 
 

Kasy biletowe

Kasy biletowe znajdują się aktualnie w budynku od strony Ogrodu Żupnego (aleja Jana Pawła II), tam też znajduje się sklep muzealny. Natomiast wejście na wystawy w Zamku, znajduje się od strony ulicy Zamkowej 
Na dziedzińcu Zamku trwa remont, dziedziniec, szyb i baszta są nieczynne, natomiast ekspozycje wewnątrz Zamku pozostają dla Państwa otwarte.


X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.