Edukacja

IMPREZY I WYDARZENIA

LUTY

środa 1 lutego
Ferie. FOTOGRAFII DAWNEJ CZAR
Lokalizacja: Zamek Żupny
Stare fotografie mają w sobie tajemnice minionych lat. Uchwycony w przeszłości moment, pozwala nam „przenieść się” w czasie i poznać nieistniejący już dziś świat. Choć są czarno-białe, to kryją w sobie barwne opowieści.  Zapraszamy na zajęcia, podczas których uczestnicy będą mogli poczuć atmosferę z tamtych lat. Ożyją opowieści i każdy będzie mógł poczuć się jak w dawnym atelier fotografa.
czwartek 2 lutego
Ferie. GÓRNICZY WEHIKUŁ
Lokalizacja: KOPALNIA
Podczas zajęć odbędziemy podróż z mapą „podziemnego świata” w dłoni, dzięki której poznamy tajemnice funkcjonowania maszyn i urządzeń górniczych mających wielki wpływ na rozwój wielkiego przedsiębiorstwa solnego. Wszystkie zadania z jakimi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom zajęć pozwoli im poczuć dawny trud pracy górniczej.
Piątek 3 lutego
Ferie. KOLEKCJONERZY SĄ WŚRÓD NAS
Lokalizacja: Zamek Żupny
Kolekcjoner, to osoba, która gromadzi różne przedmioty i tworzy ciekawe kolekcje. Tak naprawdę każdy z nas może być „zbieraczem” i tworzyć interesujące zbiory . Są jednak wśród Nas prawdziwi pasjonaci , którzy całe życie poświęcają kolekcjonerstwu. Na zajęciach opowiemy między innymi o numizmatykach, filatelistach czy deltiologach . Rozwiążemy „kolekcjonerski quiz” i pokażemy uczestnikom najcenniejszy zamkowy skarb – kolekcję solniczek.
wtorek 7 lutego
Ferie. HISTORIA KOPALNI W DOTYKU
Lokalizacja: KOPALNIA
Czy wiesz jak wygląda kopalnia gdy zgaśnie górnicza lampa? Na tym spotkaniu poznamy historię naszego złoża solnego poprzez zmysł dotyku. Pobudzimy naszą wyobraźnie do działania. Poprzez zabawę i ciekawe zadania odkryjemy naszą solną krainę na nowo.
środa 8 lutego
Ferie. ZAMKOWY KARNAWAŁ
Lokalizacja: Zamek Żupny
Nadszedł czas karnawału, wielkiego święta zabawy, koloru i maskarad. Jakie panowały dawniej tradycje i obyczaje? Czy wszędzie było tak samo? Co kryje się pod maską? Na te i inne pytania zdobędziemy odpowiedzi podczas tych karnawałowych warsztatów.
czwartek 9 lutego
Ferie. W ŚWIECIE LEGEND
Lokalizacja: KOPALNIA
Zajęcia wprowadzą uczestników w magiczny świat podziemi, górniczych legend, opowieści i tajemniczych postaci. Treści legend odnoszą się do początków wydobycia wielickiej soli, postaci Skarbnika czy patronek górników. Zwieńczeniem zajęć będzie stworzenie pracy plastycznej z wykorzystaniem soli.
Piątek 10 lutego
Ferie. SEKRETY DAWNYCH MAP
Lokalizacja: Zamek Żupny
Jak powstawały mapy dawnej Wieliczki oraz jakich przyrządów używano by mierzyć jej teren? Czy dowiemy się z nich gdzie mieszkali górnicy i gdzie wychodzili na spacer? Te i inne ciekawostki będzie można odnaleźć w bogatej kolekcji muzealnych map, zaprezentowanych podczas spotkania.
niedziela 19 lutego
Mama, Tata i Ja: W dawnej kuchni żupnej
Lokalizacja: Zamek Żupny
Czy wiecie co jedli dawniej górnicy? Jakich używano przypraw? Co było ulubionym przysmakiem dzieci, jakie potrawy spożywano?
BRAK WYNIKÓW
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.