Edukacja

IMPREZY I WYDARZENIA

styczeń

niedziela 9 stycznia
Mama, Tata i Ja: Jadać ja król
Lokalizacja: Zamek Żupny
Zapraszamy na spotkanie pełne smaków, zapachów i przepychu panującego przy królewskich stołach.Podczas warsztatów uczestnicy odkryją co dawniej jadano, jak wyglądały naczynia, na których podawano potrawy i jakie były zasady obowiązujące przy stole. Na dzieci i rodziców czekają różnorodne zagadki i zadania!
wtorek 18 stycznia
Ferie: Górnik dawnej kopalni
Lokalizacja: KOPALNIA
Zapraszamy na pełną ciekawostek podróż w głąb ziemi. Uczestnicy spacerując solnymi wyrobiskami poznają prace dawnych górników. Dowiedzą się czym, w przeszłości, zajmowali się: kopacze, nosicze, czy trybarze. Rozwiążą różne zadania, zagadki i ułożą puzzle.
środa 19 stycznia
Ferie: Tajemnice i sekrety Zamku Żupnego
Lokalizacja: Zamek Żupny
Gdzieś bardzo daleko, albo całkiem blisko znajduje się Zamek, z którego niegdyś, przed wiekami, zarządzano kopalniami soli w Wieliczce i Bochni. Jeśli chcesz poznać przeszłość wielickiego Zamku, to zapraszamy na zajęcia „Tajemnice i sekrety Zamku Żupnego”. Poznacie ciekawostki… będą duchy, tajemnicze lochy, a nawet rycerz w srebrzystej zbroi.
czwartek 20 stycznia
Ferie: Górnik i koń
Lokalizacja: KOPALNIA
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wyglądał zwykły dzień pracy górnika i kto mu pomagał w transporcie soli, to koniecznie dołącz do zajęć „Górnik i koń” w czasie „Ferii w Muzeum”. Uczestnicy zajęć poprzez ciekawe zabawy i zadania poznają codzienne życie i pracę koni w kopalni.
Piątek 21 stycznia
Ferie: StaroDruki
Lokalizacja: Zamek Żupny
Na zajęciach dowiemy się jakie historie i tajemnice skrywają stare księgi Zamkowe. Dowiemy się jak one powstawały i kto je spisywał. Spróbujemy sami napisać naszą własną tajemnicę.
wtorek 25 stycznia
Ferie: Zimowe igrzyska górnicze
Lokalizacja: KOPALNIA
Zimowa olimpiada już wkrótce, ale żeby móc się sprawdzić wcześniej w konkurencjach olimpijskich, w górniczym wydaniu, wystarczy tylko zgłosić swój udział w zajęciach edukacyjnych podczas „Ferii w Muzeum”. Na wszystkich chętnych czekać będą zadania sportowe, które przebiegać będą w duchu fair play, a nad wszystkim czuwać zapewne będzie duch – Skarbnik.
środa 26 stycznia
Ferie: Wieliczka i jej zabytki
Lokalizacja: Zamek Żupny
Podczas spotkania „Wieliczka i jej zabytki” uczestnicy odbędą wirtualną wędrówkę ulicami naszego miasta poznając najważniejsze jego zabytki, ich stan obecny oraz wygląd sprzed lat. Spotkanie ubogacone będzie pokazem multimedialnym, zadaniami, przy rozwiązywaniu których tak dorośli jak i dzieci sprawdzą oraz pogłębią swoją wiedzę o Wieliczce.
czwartek 27 stycznia
Ferie: Moc soli
Lokalizacja: KOPALNIA
Tym razem zejdziemy do podziemi Wielickiej kopalni aby poznać moc soli, która towarzyszy nam już od tysięcy lat. Stosujemy ją w kuchni, przemyśle oraz w kosmetyce, a jej wszechstronne zastosowanie czyniło ją magiczną. Pod ziemią czekają na nas gry, rebusy i inne ciekawe zadania związane z solą.
BRAK WYNIKÓW
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.