W tegorocznej edycji temat przewodni to Filmowa piosenka o Polsce pamięta. Chcemy celebrować miłość do Ojczyzny poprzez śpiew piosenek pochodzących z polskich filmów i seriali.
Zachęcamy Was do zainspirowania się listą rekomendowanych utworów, ale pamiętajcie, że nie jesteśmy ograniczeni tylko do nich. Otwieramy drzwi do Waszej inwencji i poszukiwania pięknych pieśni patriotycznych, które być może są zapomniane lub rzadko wykonywane. Wybór własnego utworu może stać się dla Was niezapomnianą przygodą i szansą na spotkanie z wyjątkowymi dziełami muzycznymi.

Konkurs ma na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem narodu polskiego, poszerzenie znajomości historii i kultury polskiej dzięki warstwie tekstowej piosenek, rozwijanie pasji i talentów młodzieży poprzez promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie, a także – w tej edycji – poznanie polskich filmów i seriali o ważnych postaciach historycznych, zrealizowanych na podstawie lektur lub wydarzeń historycznych.

Do udziału w konkursie zapraszamy w dwóch grupach wiekowych solistów oraz zespoły liczące od 3 do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w nowej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej. Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne.
Organizatorami konkursu są: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.

Partnerami Konkursu są:  Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Agencja Mienia Wojskowego w Krakowie.WAŻNE TERMINY:
  • Termin nadsyłania projektów: 5.10.2022 r., wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy zaspiewajityniepodleglej@muw.pl  – przesyłki za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google) w sposób umożliwiający otwarcie plików bez konieczności wprowadzania hasła lub loginu.
  • Podczas wysyłki pliku utworu pocztą elektroniczną z tego samego adresu e-mail należy dostarczyć pozostałe dokumenty, a wysyłany plik oznaczyć tytułem konkursu, nazwą podmiotu zgłaszającego i kategorią konkursową.
  • Liczy się data wpływu do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
  • Prezentacja laureatów Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Finałowego Konkursu 8 listopada 2023 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.