W ramach wsparcia działań ograniczających rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 Zamek Żupny, Kopalnia Soli oraz biblioteka i archiwum są zamknięte do odwołania
LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
W związku z obecną sytuacją termin wystawy został przesunięty na lato i jesień. Jak tylko będzie to możliwe będziemy informować o dokładnej dacie otwarcia wystawy.
Wystawa zaprezentuje uznanej klasy kolekcję należącą do niemieckich antykwariuszy, od wielu lat wyspecjalizowanych w dawnym złotnictwie. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć w dużym wyborze, wchodzące w skład tego cennego zbioru, rzadkie, kolekcjonerskie okazy szczególnie świeckich sreber, powstałych od XVI do XIX wieku.

Wiele z nich pochodzi z dawnych skarbców oraz służyło na dworach panujących i arystokracji. Funkcje reprezentacyjne pełniły naczynia do picia, sztućce, świeczniki i liczne, inne egzemplarze zastawy stołowej ze znanych europejskich wytwórni.

Wystawie towarzyszył będzie dwujęzyczny katalog, zaopatrzony we wstępie w tematyczne eseje specjalistów, m.in. z Niemiec.