Wystawa: e-tektonika / tektonika

LOKALIZACJA KOPALNIA
DATA 25 listopada - 16 grudnia 2016
Zapraszamy na wystawę rzeźby Piotra Idziego tektonika /e-tektonika. Wystawę można oglądać do  16 grudnia w kopalni soli.
Prezentowane rzeźby, wykonane w technice druku 3D, odsyłają do zjawisk związanych z przestrzenią wirtualną i środowiskiem cyfrowym. Skojarzenie to, przywołane w niecodziennej scenerii, nabiera szczególnego znaczenia. Punktem ciężkości oraz siłą wystawy jest skupienie uwagi na problemie świadomości istnienia i jej przestrzeni.Wiele uwagi poświęca się zagadnieniu miejsca człowieka w świecie dezinformacji, wielości wątków, perspektyw i plątaniny najróżniejszych treści. Pojawia się pytanie o doświadczenia graniczne, prowadzące człowieka pod ziemię i pod powierzchnię tego, co ludzkie. Za pomocą narzędzi cyfrowych artysta wydobywa kontrast między milionami lat powstawania złóż mineralnych, a kilkugodzinnym nabudowywaniem warstwy plastiku. Umiejscowienie prac w kontekście podziemnego muzeum umożliwia interpretację form artystycznych na styku dwóch rzeczywistości. Jest zaproszeniem do wnętrza „e-tektonicznej” kopalni wraz z jej najważniejszymi elementami i motywami.