Z przyjemnością informujemy, że publikacja Muzeum "Ruch turystyczny w Kopalni Soli Wieliczka w okresie zarządu austriackiego 1772-1918" zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu Muzealna Książka Roku 2022. Ogłoszenie zwycięzców miało miejsce 25 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Autorką publikacji jest dr Barbara Konwerska, historyk i wicedyrektor Muzeum.
Konkurs został zorganizowany w ramach Targów Książki Historycznej przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Fundację Historia i Kultura.

Publikacja jest rodzajem podróży do dawnej krainy solnych podziemi, które już od XVIII wieku przyciągały zwiedzających z całego świata. Kopalnia soli w Wieliczce to nie tylko świadek rozwoju europejskiej i polskiej myśli technicznej, ale także jedna z pierwszych atrakcji turystycznych na ziemiach polskich.

Książę można nabyć w e-sklepie oraz w punktach Muzeum przy Zamku Żupnym i Szybie Daniłowicza.