CENA ZAJĘĆ bezpłatne
Muzeum, wzorem lat ubiegłych, zaprasza Seniorów 27-29 września 2019 r. do zwiedzania ekspozycji w ramach Programu 60+Kultura Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pierwszy weekend jesieni w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka będzie należał do Seniorów, którzy będą mogli bezpłatnie:
  • zwiedzić kompleks Zamku Żupnego z basztą, najstarszym szybem górniczym oraz wystawę pięknych i cennych solniczek. W tym najnowszego obiektu - solniczki z groteskami wykonaną w Urbino w XVI wieku
  • zwiedzić z przewodnikiem Zamek Żupny – dawną siedzibę zarządu solnego przedsiębiorstwa - 27 września o godz. 11.00
  • wziąć udział w „Spacerze po podziemnym Muzeum 135 m pod ziemią” 28 września o godz. 11.00. Wymagana rezerwacja: tel. 12 289 16 33. Zbiórka w Zamku Żupnym  15 minut przed spotkaniem.

Ważne informacje:

Zbiórka: Zamek Żupny
Preferowany wiek uczestników: seniorzy 60+
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
Zbiórka na dziedzińcu Zamku Żupnego odbywa się na 15 min. przed spotkaniem.