DATA 27 lipca - 5 sierpnia 2021
Seniorów z wnukami oraz całe rodziny zapraszamy na Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe 27 i 29 lipca oraz 3 i 5 sierpnia 2021 r., o godz. 11.00.
Tematy warsztatów:          


27.07 - Podróże małe i DUŻE”, Muzeum w kopalni soli

Wakacje to czas podróży, małych i dużych. Niektóre z nich staną się wielką i niezapomnianą przygodą. Podziemna trasa Muzeum, to mały wycinek kopalni soli, ale zawsze jest to duża podróż po historii białego złota. Jakie znane osoby zwiedzały kopalnię, co zobaczyły, oraz jakie wrażenia wywarły na nich górnicze wyrobiska , dowiemy się w trakcie warsztatów podczas zmagań z różnymi zadaniami. Punkt wyjścia dla podróży będą stanowić mapy, nie tylko „podziemnego świata”. 


29.07 -  „Zawody znane i zapomniane”, Zamek Żupny

Jeszcze nie tak dawno, popularne i chętnie wykonywane zawody, obecnie są tak rzadkie jak chronione gatunki zwierząt lub roślin. O tych: „ Zawodach znanych i zapomnianych” dowiecie się biorąc udział w warsztatach międzypokoleniowych w Zamku Żupnym. Uczestnicy zajęć poznają dawne zawody np.: cyrulik, kołodziej, snycerz, znachor, sznurówkarz, szewc czy pucybut oraz wiele innych . Postaramy się wspólnie odkryć tajemnice, dlaczego niektóre z nich zostały zapomniane, a nawet wyginęły.

Być może znacie kogoś kto wykonywał bądź wykonuje wspomniany zawód? A może chcielibyście aby któryś z nich powrócił?


3.08 - „Patroni są wśród nas”, Muzeum w kopalni soli

Podczas wakacji wiele podróżujemy spotykamy w wielu miejscach obrazy czy figury przedstawiające świętych- kim jest święty, czy zawsze takim był, co sprawia, że mówimy o kimś, że jest święty? Jaka jest rola świętych, co znaczy, że ktoś jest patronem. Czego czy kogo można być patronem? Czy znasz swego patrona? Co oznacza twoje imię? Na te i inne pytania związane ze świętymi, ze sztuką górnicza oraz wierzeniami górników wielickich postaramy się odpowiedzieć na spotkaniu wakacyjnym w Muzeum w kopalni soli. 

 
5.08 - „Solniczki - dawniej i dziś”, Zamek Żupny

Na wystawie „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” w Zamku Żupnym uczestnicy zamienią się w detektywów, którzy muszą rozwikłać tajemniczą historię pewnej solniczki… Aby rozwiązać zagadkę i odkryć, która solniczka jest „głównym bohaterem” tej romantycznej historii, dzieci wraz z opiekunami będą musieli zmierzyć się z kilkoma trudnymi zadaniami.  Na koniec, każde dziecko będzie mogło pomalować własną solniczkę.

 

Przydatne informacje:

Miejsce: Zamek Żupny i Muzeum w kopalni soli
Zbiórka: Zamek Żupny - kasa biletowa (od strony Ogrodu Żupnego)
Preferowany wiek uczestników: od 6+  
Cena zajęć: Zamek Żupny -15 zł (bilet rodzinny 2+2) i Muzeum w kopalni  - 9 zł/os.
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
Liczba miejsc ograniczona
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.