Zapraszamy do zwiedzania wirtualnego, placówki stacjonarne Muzeum są nieczynne
LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 3 czerwca - 4 lipca 2019
Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” –  Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami, to niezwykłe wydarzenie, które od dwudziestu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców Krakowa oraz całego województwa. W tym roku, również nasze Muzeum dołączyło do obchodów tego niezwykłego święta. Zapraszamy do odwiedzenia podziemnej ekspozycji Muzeum w Kopalni Soli w ramach programu Muzeoterapii.
Proponujemy interaktywne zwiedzanie z przewodnikiem:

dla osób z dysfunkcją wzroku  „Dotyk solnej historii” w dniach 3-4 czerwca o godz. 9.00. Dla grup zgłaszających chęć udziału w warsztatach opracowana została specjalna ścieżka zwiedzania ekspozycji podziemnej, poszerzona o elementy dźwiękowe i dotykowe. Osoby z dysfunkcją wzroku mogą poznać kopalnie poprzez dotyk oryginalnych eksponatów oraz kopii specjalnie przygotowanych na trasie zwiedzania.


dla osób niepełnosprawnością intelektualną  „Krok w solną przygodę” – 4 czerwca o godz. 11.30. Program ten przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnym wieku, zarówno dla osób zwiedzających Muzeum indywidualnie jak i dla grup zorganizowanych. Głównym założeniem tego projektu jest umożliwienie ludziom z niepełnosprawnością intelektualną bezpośredni kontakt z historią i sztuką co pozwala im na jej autentyczne przeżywanie. Grupy zgłaszane do projektu realizują program specjalnie dostosowany do ich specyficznych potrzeb, w oparciu o konkretne działania.


Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje Dział Edukacji: 12 289-16-33
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.