LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 20 września 2023 ŚRODA
godzina 17:00
Zapraszamy na spotkanie z Panem Markiem Materną z Muzeum im. Prof. Stanisława Fishera w Bochni oraz Panem Jarosławem Frasiem z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka dotyczące badań archeologicznych słowiańskiego obrządku pogrzebowego prowadzonych na cmentarzysku kurhanowym w Lesie Kolanowskim pod Bochnią.
Na przełomie lat 2013/2014 na terenie Lasu Kolanowskiego zostały odkryte niezarejestrowane wcześniej dwa cmentarzyska kurhanowe. Współpraca pomiędzy Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce oraz Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni doprowadziła do badań wykopaliskowych na jednym z nich. Mamy zaszczyt przedstawić Państwu dotychczasowe wyniki tych prac w odniesieniu do obrzędów pogrzebowych panujących we wczesnym średniowieczu w okresie plemiennym.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, w Sali Gotyckiej Zamku Żupnego. Wstęp wolny. 
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.