LOKALIZACJA Kopalnia Soli
DATA 26 listopada - 17 grudnia 2022

W tym roku przypada 120. rocznica urodzin Alfonsa Długosza - twórcy Muzeum ♥
Z tej okazji zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem Trasy Muzeum w Kopalni Soli, w cenie 15 złotych.

Na Trasie Muzeum w Kopalni Soli, można bliżej poznać historię solnego przedsiębiorstwa - Żup Krakowskich, które przez setki lat należało do panujących i miało ogromny wpływ na rozwój gospodarczy Polski.

W solnych komorach oglądać można kieraty - ogromne, drewniane maszyny, narzędzia górnicze oraz eksponaty przybliżające tradycje górnicze. Na Trasie Muzeum w Kopalni Soli znajdują się też ogromne komory-rezerwaty z zachowanymi śladami dawnych prac górniczych, uważane za jedne z najpiękniejszych.

Zobaczyć można też: okazy soli, w tym kryształy z Grot Kryształowych, obiekty sztuki sakralnej oraz multimedialną kaplicą św. Jana Pawła II. Jednym z najcenniejszych obiektów sztuki jest Róg Bractwa Kopaczy z 1534 roku, symbolizujący bogactwo wielickiej kopalni.

Bilety są do nabycia w sklepie muzealnym w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa. Tu też będzie czekał na Państwa przewodnik. Wejście znajduje się od strony Ogrodu Żupnego. W zwiedzaniu mogą uczestniczyć dzieci od 5 lat wzwyż.

Dodatkowo w sobotę można zwiedzić Zamek Żupny bezpłatne. W Zamku można zobaczyć wystawę „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” oraz oglądnąć film "Pasja z głębi ziemi. Alfons Długosz i dzieło jego życia"

Zapisy na zwiedzanie Trasy Muzeum

Wpisz imię
wpisz poprawny adres email
wpisz poprawny numer telefonu
Wpisz poprawną liczbę osób, minimum 1 maksimum 5.
Wiadomość jest za krótka.
* - pola wymagane Wypełnij formularz i wyślij, a następnie oczekuj na potwierdzenie zapisu.

Film o twórcy Muzeum - Alfonsie Długoszu

"Pasja z głębi ziemi. Alfons Długosz i dzieło jego życia", trwający 32 minuty i 52 sekundy, opowiada historię życia twórcy Muzeum - Alfonsa Długosza. Na filmie wypowiadają się znajomi i współpracownicy Alfonsa. Pokazana jest współczesna kopalnia soli