W ramach wsparcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, Kopalnia Soli jest nieczynna do odwołania
LOKALIZACJA Zamek i Koplania
DATA 13 grudnia 2019 PIĄTEK
godzina 11:00
REZERWACJA 12 289 16 33
Niezwykła historia powstania wyrobisk kopalni, techniki jakimi posługiwali się górnicy podczas swoich prac oraz w jaki sposób „życie” kopalni wpływa na miasto znajdujące się 135 m powyżej jest tematem spotkania pt. „W górniczym krajobrazie” z cyklu „Senior w Muzeum”.
Spotkanie rozpocznie się w Zamku Żupnym i następnie będzie kontynuowane w ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli. Uczestnicy wyruszą na spacer podziemnymi „ulicami”, jakimi są wyrobiska kopalni, by poznać i zrozumieć historię jej powstania oraz spojrzeć na zabudowę miasta dzięki makiecie Wieliczki z XVII w. Przekonają się, że określenie „górnicze miasto” nie wynika tylko z obecności kopalni soli, ale też z różnego rodzaju zabudowań powierzchniowych służących kopalni, które na przestrzeni  wieków wkomponowano w architekturę Wieliczki.      

 

Zbiórka: dziedziniec Zamku Żupnego, Wieliczka, ul. Zamkowa 8
Wiek uczestników: 60+
Cena zajęć: 9 zł
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.