LOKALIZACJA on-line
DATA 3 grudnia 2020 CZWARTEK
godzina 10:00
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu „Senior w muzeum". Nadchodząca Barbórka – jedno z najważniejszych świąt górniczych – ożywia pamięć o roli jaką patroni odgrywają w życiu górników.
Dlatego w trakcie najbliższego spotkania, które odbędzie się wirtualnie, uczestnicy zapoznają się bliżej z dwiema górniczymi patronkami – Barbarą, patronką wszystkich górników oraz Kingą, szczególnie bliską górnikom solnym. W ramach prezentacji będzie można zapoznać się nie tylko z ciekawymi historiami, ale także zostaną zaprezentowane obiekty muzealne przedstawiające obie święte –  które zazwyczaj są zamknięte w muzealnych magazynach.

Ważne informacje:
Spotkanie on-line odbędzie się 03.12.2020 r. o godz. 10.00 na platformie ZOOM.
Spotkanie jest bezpłatne.
Zapisy przyjmujemy są pod adresem: a.czyzowska@muzeum.wieliczka.pl