LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 22 - 31 sierpnia 2023
Zapraszamy na Rodzinne Lato w Muzeum do Zamku Żupnego i Muzeum w kopalni soli. Różnorodność miejsc gwarantuje różnorodność plenerów, nastrojów i wrażeń.
poniedziałek – czwartek, godz. 10.00

22.08 - Tajemnice podziemnego świata - Muzeum w kopalni
Czy kopalnia soli skrywa jeszcze jakieś tajemnice? Na pewno zwiedzając ją, za każdym razem można zauważyć coś innego i dowiedzieć się nowych ciekawostek. Podczas warsztatów będziemy wykonywać zagadki, rebusy oraz inne zadania, które pozwolą nam na nowo odkrywać tajemnice różnych eksponatów znajdujących się w podziemnej ekspozycji Muzeum.

23.08 - Historia zapisana w legendach  - Zamek Żupny
Legendy, to piękne opowieści o ciekawych ludziach , interesujących miejscach i wspaniałych wydarzeniach z przeszłości. W trakcie spotkania uczestnicy usłyszą historie związane z kopalniami i podziemnymi skarbami. Poznają patronkę górników solnych księżną Kingę i Ducha Skarbnika. Rozwiążą różne zadania, ułożą puzzle i wykonają pracę plastyczną.
 
24.08 - Kopalnia soli na wakacyjnym szlaku - Muzeum w kopalni
Kopalnia soli jest miejscem niezwykłym i tajemniczym. Zapraszamy uczestników w podróż w głąb ziemi. Spacerując solnymi chodnikami zobaczymy wspaniałe okazy solne, poznamy historię tego niezwykłego miejsca oraz dowiemy się o górnikach i ich ciężkiej pracy. Na uczestników czekają zadania ruchowe, łamigłówki i zagadki.

25.08 - W dawnej Wieliczce – spacer po mieście  - Zamek Żupny
Wieliczka to nie tylko kopalnia soli, ale żywe, pełne zabytków miasto. Podczas spotkania wybierzemy się na nietypowy spacer ulicami, odbywając  podróż w czasie i przestrzeni. Poszukując ukrytych wskazówek i kierując się nimi oraz korzystając z map z różnych epok, poznamy znane i mniej znane fakty dotyczące historii miasta Wieliczka. W przypadku niesprzyjającej aury,  spacer odbędziemy z pomocą prezentacji multimedialnej,  map ukazujących Wieliczkę zmieniającą się poprzez wieki, a także różnych gier, quizów czy konkursów.

28.08 - Morze soli – Muzeum w kopalni
Serdecznie zapraszamy do wielickich podziemi, aby odkryć tajemnice morza mioceńskiego. Spróbujemy wyobrazić sobie jak wyglądało morze,  jego okolica i kto je zamieszkiwał. Na uczestników będą czekały różne zadania i wyzwania, a na koniec wykonają pracę plastyczną. 

29.08 - Górnicza moda - Zamek Żupny
Co było modne na stołach w XVIII w? Jakimi przedmiotami starano się zadziwić i wzbudzić zachwyt wśród gości? Czy dziś również damy się oczarować górniczym pejzażom i scenkom przedstawionym na delikatnych przedmiotach? Na warsztatach przeniesiemy się w świat porcelany i górnictwa. Poznamy również przedmioty użytkowe, które dziś są już mało znane.

30.08 - Górniku- czas do pracy! - Muzeum w kopalni
Zajęcia będą prowadzone w formie zabawy, dzięki której dzieci będą mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Uczestnicy otrzymają ekwipunek J  W trakcie zajęć poznają realia pracy w kopalni, wykonają różnorodne zadania np: urabianie soli kilofem, załadują i przetransportują sól na targ…… Warsztaty będą doskonałym sposobem na integrację grupy i wspólne spędzenie czasu.

31.08 - Zabawy w cieniu Zamku Żupnego 
W okolicy Zamku Żupnego w Wieliczce odbędą się zajęcia dla dzieci. W tej malowniczej scenerii, na świeżym powietrzu uczestnicy przeniosą się do dawnych czasów. Podczas warsztatów będą mogli pobawić się w ten sposób w jaki kiedyś bawili się ich rówieśnicy. Na uczestników czeka moc ciekawostek.

Informacja / rezerwacja: Dział Edukacji – 12 289 16 33
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.