LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
DATA 13 czerwca - 26 lipca 2022
Zapraszamy na Rodzinne Lato w Muzeum do Zamku Żupnego i Muzeum w kopalni soli. Różnorodność miejsc gwarantuje różnorodność plenerów, nastrojów i wrażeń. Spotkania odbędą się w okresie 5-15 lipca i 16-26 sierpnia, o godz. 10.00.
5.07 / 16.08 - Solny detektyw, Muzeum w kopalni
Praca detektywa bywa ciekawa i intrygująca. Polega na dochodzeniu, śledzeniu i rozwiązywaniu trudnych spraw.  Na uczestników spotkania czekają zagadki, łamigłówki i różne zadania, które pozwolą im zamienić się w prawdziwych, solnych detektywów.

6.07 / 17.08 – Duchy zamkowe, Zamek Żupn
y
Czy każdy zamek ma swojego ducha? Jakie historie kryją się w starych murach?  Podczas spotkania uczestnicy przeżyją chwile grozy poznając strrrraszne opowieści o duchach zamkowych. Zmierzą się też z „przerażającymi” zadaniami, które pozwolą im odkryć tajemniczą postać w Zamku Żupnym.

7.07 / 18.08 – Muzealne podchody, Muzeum w kopalni

Zadaniem uczestników będzie odszukanie „wskazówek Skarbnika” ukrytych w wyrobiskach górniczych. Podpowiadają one, gdzie ukryta została kolejna informacja. Poszukiwacze muszą więc odnaleźć wszystkie wskazówki by dojść do ostatniego punktu podchodów tj. miejsca w którym Skarbnik – dobry duch kopalni ukrył skarb.

8.07 / 19.08 – W krainie snu i wyobraźni, Zamek Żupny

Czy istnieją fantastyczne zwierzęta? Gdzie można je spotkać? Na przykład w Zamku Żupnym. Tylko tu można „przenieść  się” na planetę Saturn i zanurzyć w krainie snu i wyobraźni artysty Teofila Ociepki. Na uczestników czeka gra, która odkryje jakie zwierzę uciekło z Saturna. Na koniec każdy wykona własne, fantastyczne stworzenie, które trafi do ilustrowanego atlasu magicznych zwierząt.

12.07 / 23.08 - W poszukiwaniu solnego złota, Muzeum w kopalni

Tę podróż do Muzeum, głęboko pod ziemię, uczestnicy odbędą windą. Wyprawa ta sprawi,  że będzie to wspaniała przygoda zarówno dla małych jak i dla dużych poszukiwaczy skarbów!  Na uczestników czekają wyzwania, które doprowadzą do solnego złota.

13.07 / 24.08 – Podchody po górniczym mieście, Zamek Żupny

Uczestnicy będą mieli za zadanie odnaleźć wybrane obiekty znajdujące się w mieście na podstawie starych zdjęć i map.  Różnorodne zadania i zagadki doprowadzą do rozwiązania, a przede wszystkim pozwolą bliżej poznać historię pięknego, górniczego miasta Wieliczka.

14.07 / 25.08- Co kryje się w wielickich podziemiach?, Muzeum w kopalni

W wielickich podziemiach jeszcze sporo jest do odkrycia!  Czas zacząć wspólne poszukiwania. Może uda się odgadnąć tajemnicę skrywaną w komorach?  Rozwiązując zadania i łamigłówki uczestnicy dotrą do prawdy. Na końcu tej przygody na każdego czeka niespodzianka.

15.07 / 26.08 – Bajkopisanie, Zamek Żupny

Każdy lubi bajki, ale nie każdy wie jak się je tworzy. Na zajęciach uczestnicy poznają historię bajki, a na koniec wymyślą swoją bajkę. O tym czego będzie ona dotyczyć zadecyduje los. Tu przydatna będzie kreatywność i wyobraźnia.


Informacja / Rezerwacja: 12 289 16 33
Koszt udziału: Muzeum w kopalni: 15 zł/os, Zamek Żupny: 8 zł/os
Zbiórka przy sklepie w Zamku Żupnym, wejście od strony Ogrodu Żupnego.
Akceptujemy zniżki na karty rodzinne
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.