Zapraszamy do zwiedzania wirtualnego, placówki stacjonarne Muzeum są nieczynne
LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 27 - 30 sierpnia 2019
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na pełne pozytywnych emocji wakacyjne warsztaty i zajęcia.
Zabawy z wyobraźnią | Zamek Żupny, 27.08
Podczas zajęć poddamy się sile naszej wyobraźni i marzeń! Poznamy pojęcie abstrakcji, wykonując rozmaite ćwiczenia pobudzające wyobraźnię, grając w gry oraz ćwicząc kreatywne myślenie odkryjemy, że nie wszystko w naszym życiu musi mieć sens i porządek. A na koniec zajęć powstaną niesamowite dzieła, które pozwolą nam ujawnić nasze ukryte myśli i uczucia…

Górnicze żywioły | Trasa Muzeum w Kopalni Soli, 28.08
Czy wszystkie żywioły występujące na świecie można spotkać pod ziemią? Czy pomagają one górnikowi w pracy, czy też szkodzą? W jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Na te pytania znajdziesz odpowiedź podczas wędrówki po górniczych wyrobiskach, w których podejmiesz wyzwania związane z ratowaniem kopalni przed żywiołami.

Podróż po górniczej Wieliczce | Zamek Żupny, 29.08
Czas wakacji sprzyja podróżom. Dzisiaj zapraszamy do górniczej Wieliczki. Miasto to posiada dwa światy: podziemny, tajemniczy i ciemny oraz naziemny z niezwykłymi górniczymi budynkami. Tym razem podczas spaceru przejdziemy po powierzchni miasta, poznamy jego najciekawsze miejsca i rozwiążemy intrygujące zagadki. Na uczestników czekają quizy, rebusy i krzyżówka.

Podziemny zwierzyniec | Trasa Muzeum w Kopalni Soli, 30.08
Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych miłośników zwierząt  do zwiedzenia podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek o życiu i pracy koni pod ziemią, poznają urządzenia do transportu soli, oraz zobaczą „psa kopalnianego”. Na uczestników czekają: karty pracy, quiz oraz zabawy ruchowe.Ważne informacje:

Miejsce: Trasa Muzeum w Kopalni Soli / Zamek Żupny
Godzina zajęć: od 10.00-12.00
Zbiórka: dziedziniec Zamek Żupny 
Wiek uczestników: 6-12 lat (+ opiekunowie)
Cena zajęć: 9 zł Kopalnia, 6 zł / Zamek 
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego zajęcia.Zbiórka na dziedzińcu Zamku Żupnego odbywa się na 15 min. przed zajęciami.
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.