LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
DATA 31 stycznia - 10 lutego 2023
Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci w wieku 6-12 lat do wspólnej zabawy podczas Rodzinnych Ferii. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i spotkań interaktywnych zarówno w podziemnym labiryncie Kopalni Soli jak i dawnej siedzibie Kopalni - średniowiecznym Zamku Żupnym. Będą konkursy, warsztaty, a także gry i zajęcia edukacyjne. Zajęcia ruszają już 31 stycznia i będą się odbywały od wtorku do piątku, godz. 10.00.
31.01.2023 r. wtorek, kopalnia W GÓRNICZYM KRAJOBRAZIE  
Nasze krajobrazy zostały ukształtowane przez siły przyrody lub przez działalność człowieka. Wielickie podziemia łączą w sobie te dwa działania. Złoże solne ukazuje piękno soli, a chodniki i wyrobiska ciężką pracę górników. Zapraszamy na spacer w głąb ziemi do niezwykłego górniczego krajobrazu. Uczestnicy poznają różne rodzaje soli, zobaczą ogromne wyrobiska i dowiedzą się o ludziach, którzy tam pracowali.

1.02.2023 r. środa, Zamek FOTOGRAFII DAWNEJ CZAR  
Stare fotografie mają w sobie tajemnice minionych lat. Uchwycony w przeszłości moment, pozwala nam „przenieść się” w czasie i poznać nieistniejący już dziś świat. Choć są czarno-białe, to kryją w sobie barwne opowieści.  Zapraszamy na zajęcia, podczas których uczestnicy będą mogli poczuć atmosferę z tamtych lat. Ożyją opowieści i każdy będzie mógł poczuć się jak w dawnym atelier fotografa.

2.02.2023 r. czwartek, kopalnia GÓRNICZY WEHIKUŁ  
Podczas zajęć odbędziemy podróż z mapą „podziemnego świata” w dłoni, dzięki której poznamy tajemnice funkcjonowania maszyn i urządzeń górniczych mających wielki wpływ na rozwój wielkiego przedsiębiorstwa solnego. Wszystkie zadania z jakimi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom zajęć pozwoli im poczuć dawny trud pracy górniczej.

3.02.2023 r. piątek, Zamek KOLEKCJONERZY SĄ WŚRÓD NAS  
Kolekcjoner, to osoba, która gromadzi różne przedmioty i tworzy ciekawe kolekcje. Tak naprawdę każdy z nas może być „zbieraczem” i tworzyć interesujące zbiory . Są jednak wśród Nas prawdziwi pasjonaci , którzy całe życie poświęcają kolekcjonerstwu. Na zajęciach opowiemy między innymi o numizmatykach, filatelistach czy deltiologach . Rozwiążemy „kolekcjonerski quiz” i pokażemy uczestnikom najcenniejszy zamkowy skarb – kolekcję solniczek.

7.02.2023 r. wtorek, kopalnia HISTORIA KOPALNI W DOTYKU  
Czy wiesz jak wygląda kopalnia gdy zgaśnie górnicza lampa? Na tym spotkaniu poznamy historię naszego złoża solnego poprzez zmysł dotyku. Pobudzimy naszą wyobraźnie do działania. Poprzez zabawę i ciekawe zadania odkryjemy naszą solną krainę na nowo.

8.02.2023 r. środa, Zamek ZAMKOWY KARNAWAŁ   
Nadszedł czas karnawału, wielkiego święta zabawy, koloru i maskarad. Jakie panowały dawniej tradycje i obyczaje? Czy wszędzie było tak samo? Co kryje się pod maską? Na te i inne pytania zdobędziemy odpowiedzi podczas tych karnawałowych warsztatów.

09.02.2023 r. czwartek, kopalnia W ŚWIECIE LEGEND  
Zajęcia wprowadzą uczestników w magiczny świat podziemi, górniczych legend, opowieści i tajemniczych postaci. Treści legend odnoszą się do początków wydobycia wielickiej soli, postaci Skarbnika czy patronek górników. Zwieńczeniem zajęć będzie stworzenie pracy plastycznej z wykorzystaniem soli.

10.02.2023 r. piątek, Zamek SEKRETY DAWNYCH MAP  
Jak powstawały mapy dawnej Wieliczki oraz jakich przyrządów używano by mierzyć jej teren? Czy dowiemy się z nich gdzie mieszkali górnicy i gdzie wychodzili na spacer? Te i inne ciekawostki będzie można odnaleźć w bogatej kolekcji muzealnych map, zaprezentowanych podczas spotkania.


Zapisy - Dział Edukacji: 12 289 16 33
Zbiórka na wszystkie zajęcia w kasie-sklepie Muzeum przy Ogrodzie Żupnym - mapka
Ceny: 8 zł/os. - w Zamku Żupnym, 15 zł/os. – kopalnia
X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.