LOKALIZACJA ZAMEK ŻUPNY
DATA 18 - 28 stycznia 2022
Zapraszamy na rodzinną zabawę podczas Ferii w Muzeum!
Program jest zaplanowany dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat18.01.2022 r. wtorek, kopalnia, Górnik dawnej kopalni
Zapraszamy na pełną ciekawostek podróż w głąb ziemi.  Uczestnicy spacerując solnymi  wyrobiskami  poznają  prace dawnych górników. Dowiedzą się czym  w przeszłości  zajmowali się: kopacze, nosicze, czy trybarze. Rozwiążą różne zadania, zagadki i ułożą puzzle.

19.01.2022 r. środa, Zamek, Tajemnice i sekrety zamku żupnego
Gdzieś bardzo daleko, albo całkiem blisko znajduje się Zamek, który już niegdyś przed wiekami zwano Żupnym. Jeśli chcesz poznać przeszłość wielickiego Zamku, to zapraszamy na zajęcia „Tajemnice i sekrety Zamku Żupnego”. Uczestnicy spotkania poznają ciekawostki…… Będą duchy i tajemnicze lochy, a nawet rycerz w srebrzystej zbroi.

20.01.2022 r. czwartek, kopalnia, Górnik i koń
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wyglądał zwykły dzień pracy górnika i kto mu pomagał w transporcie soli? Dodatkowo jesteś miłośnikiem zwierząt  interesuje Cię los koni pod ziemią? – to koniecznie dołącz na zajęcia pt:  ”Górnik i koń” w czasie „Ferii w Muzeum”.  Uczestnicy zajęć poprzez ciekawe zabawy i zadania poznają codzienne życie i pracę koni w kopalni.

21.01.2022 r. piątek, Zamek, StaroDruki
Na zajęciach dowiemy się jakie historie i tajemnice skrywają nasze stare księgi Zamkowe. Dowiemy się jak one powstawały i kto je spisywał. Spróbujemy sami napisać naszą własną tajemnicę.

25.01.2022 r. wtorek, kopalnia, Zimowe igrzyska górnicze
Zimowa olimpiada już wkrótce, ale żeby móc się sprawdzić wcześniej w konkurencjach olimpijskich w górniczym wydaniu trzeba tylko zgłosić swój udział w zajęciach edukacyjnych podczas „Ferii w Muzeum”. Na wszystkich chętnych czekać będą zadania sportowe, które przebiegać będą w duchu fair play, a nad wszystkim czuwać zapewne będzie duch – Skarbnik.

26.01.2022 r. środa, Zamek, Wieliczka i jej zabytki
Podczas spotkania „Wieliczka i jej zabytki” uczestnicy odbędą wirtualną wędrówkę ulicami naszego miasta poznając najważniejsze jego zabytki, ich stan obecny oraz wygląd sprzed lat. Spotkanie ubogacone będzie pokazem multimedialnym, zadaniami, przy rozwiązywaniu których tak dorośli jak i dzieci sprawdzą oraz pogłębią swoją wiedzę o Wieliczce.

27.01.2022 r. czwartek, kopalnia, Moc soli
Zejdziemy do podziemi Wielickiej kopalni aby poznać moc soli, która towarzyszy nam już od tysięcy lat. Stosujemy ją w kuchni, przemyśle oraz w kosmetyce, a jej wszechstronne zastosowanie czyni ją magiczną. Pod ziemią czekają na nas gry, rebusy i inne ciekawe zadania związane z solą.

28.01.2022 r. piątek, Zamek, Oczarowani zamkami
Każdy z nas zwiedzając zamki lub ich ruiny odbiera je w różny sposób.  Jednych napawają zachwytem lub strachem, innych zaś tajemniczością, którą pragną odkryć.  Zadania, zagadki oraz quizy wprowadzą uczestników w świat zamków, które być może oczarują niejednego uczestnika zajęć.Rezerwacja: 12 289 16 33

Ceny: 
8 zł/os. - w Zamku
15 zł/os. - w kopalni


X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.