LOKALIZACJA Zamek i Kopalnia
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i nauczycieli do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Regionalna Edukacja Muzealna i Kulturalna” czyli REMIK.
Inicjatywa ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat dziedzictwa kulturowego Wieliczki i jej okolic, a także kształtowanie szacunku dla tych wartości oraz podkreślenie potrzeby ich ochrony dla przyszłych pokoleń. Uczestnictwo w spotkaniach będzie sprzyjać rozwijaniu zainteresowań, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej. Projekt ma również na celu uzupełnienie programu szkolnego i wspieranie realizacji jego treści.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowano specjalny pakiet obejmujący spotkania, w cenie 20 zł od osoby za dwa spotkania. Zajęcia będą odbywać się zarówno w Muzeum w kopalni soli, jak i w Zamku Żupnym.


Adresaci:
Uczniowie klas I–VIII szkół podstawowych

Czas trwania:
Wrzesień – grudzień 2024 roku

Program warsztatów dla poszczególnych klas:

Klasa I
1. „Król Kazimierz i wielicki zamek” (Zamek Żupny)
2. „Z legendą przez kopalnię” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa II
1. „Średniowieczny Zamek i jego mieszkańcy” (Zamek Żupny)
2. „Tradycje górnicze” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa III
1. „Ginące zawody” (Zamek Żupny)
2. „Podziemne żywioły” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa IV
1. „Herb i jego sekrety” (Zamek Żupny)
2. „Poszukiwanie solnego złota” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa V
1. „Kolekcjonerzy wielcy i mali” (Zamek Żupny)
2. „Muzealne podchody” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa VI
1. „Z archeologią przez pradzieje Wieliczki” (Zamek Żupny)
2. „W solnym labiryncie” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa VII
1. „Polskie zabytki na liście UNESCO” (Zamek Żupny)
2. „Bohaterowie wielickich podziemi” (Muzeum w kopalni soli)

Klasa VIII
1. „Sól na zdrowie?” (Zamek Żupny)
2. „Górnicze ABC” (Muzeum w kopalni soli)

Warunki uczestnictwa:
Zajęcia odbywają się w grupach do 25 osób zarówno w Zamku Żupnym, jak i w Muzeum w kopalni soli, w terminach ustalonych z Działem Edukacji Muzeum (tel. 12 289 16 33). Każde spotkanie trwa około 60 minut. Koszt udziału wynosi 20 zł za osobę za cały pakiet (dwa spotkania).

Wychowawca klasy jest zobowiązany do wcześniejszego zakupu biletów dla wszystkich uczniów w kasie Muzeum oraz odebrania karnetu, który upoważnia do uczestnictwa w dwóch zajęciach. W przypadku nieobecności ucznia, opłata nie podlega zwrotowi.

Istnieje możliwość realizacji obu zajęć w jednym dniu. Liczba grup jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. W wyjątkowych sytuacjach Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, zmiany terminu ich realizacji, lub ograniczenia liczby uczestników w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Wszystkie zajęcia muszą odbyć się do 31 grudnia 2024 roku.


Kontakt: Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33

Plakat

X
pliki cookies

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Istnieje możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień przeglądarki.